Kadınlar ve çocuklara Süper Lig maçları ücretsiz

Kadınlar ve çocuklara Süper Lig maçları ücretsiz
Kadınlar ve çocuklara Süper Lig maçları ücretsiz
Türk futbolunun kapıları artık kadınlar ve 16 yaş altı çocuklara ardına kadar açık olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla, kadınlar ve 16 yaş altı çocuklar Spor Toto Süper Lig'deki maçlara ücretsiz olarak girebilecek. Kadınların ve 16 yaşın altındaki futbolseverlerin bilet bedelleri, sezon sonuna kadar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanarak kulüplere ödenecek.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan "Kadınların ve 16 yaş altı çocukların müsabakalara ücretsiz girme" projesi, 30 Eylül- 3 Ekim 2011 tarihlerinde oynanacak Spor Toto Süper Lig 5. hafta maçları ile hayata geçiyor.

Uygulama, 5. haftada oynanacak Fenerbahçe A.Ş.- Büyükşehir Belediyespor, Medical Park Antalyaspor-Sivasspor, Samsunspor-Manisaspor, MKE Ankaragücü- Galatasaray A.Ş., Kayserispor-Mersin İdmanyurdu ve Gaziantepspor- Beşiktaş A.Ş.maçlarından itibaren geçerli olacak.

Federasyonun “Futbolumuzun içinde bulunduğu süreçte; futbolumuzun geleceğine katkıda bulunmak, bu güzel oyuna olan ilgiyi artırmak, şiddet ve düzensizliği önlemek, çirkin ve kötü tezahürata engel olmak ve ailelerin rahatlıkla izleyebileceği müsabaka ortamı oluşturmak konusunda çok önemli katkıları olacağına inandığımız bu proje, 2011-2012 sezonunda "34 Haftalık Lig Grubu" maçlarında geçerli olacak.” diyerek duyurduğu "GÜZEL OYUN GÜZEL KALACAK." projenin ana esasları şu şekilde olacak:

- Spor Toto Süper Lig maçlarını, kadınlar ile 2011 yılında oynanacak maçlarda, 01.01.1996 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz izleyebilecek. 2012 yılında oynanacak müsabakaları 01.01.1997 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz izleyebilecek.
- Biletix ile çalışan kulüplerin maçlarında, kadın ve 16 yaş altı çocuklar kendileri için özel olarak bastırılacak mavi davetiye niteliğindeki biletler kullanılacak. Ticketturk ile çalışan kulüplerin maçlarında, bu gruba verilecek davetiye niteliğindeki biletlerin üzerine sticker yerleştirecek.
- Maçları ücretsiz seyredecek kadın ve 16 yaş altı çocuklar, kendilerine ayrılacak davetiye niteliğindeki biletleri, 1. güvenlik bariyeri öncesinde kurulacak Biletix/Tickketturk gişelerinden temin edebilecek. Kulüpler, gişenin açık olacağı gün ve saati duyuracak.
- Kadın ve 16 yaş altı futbolseverler davetiye niteliğindeki biletlerini, bu gişeden üzerinde vatandaşlık numarası bulunan kimlik fotokopilerini vermek kaydıyla alabilecek.
- Kadın ve 16 yaş altı çocuklar, kendileri için ayrılan turnikeden, TC Kimlik belgelerini ve davetiye niteliğindeki biletlerini göstererek girebilecek.
- 16 yaş altı çocuklar, davetiye niteliğindeki biletlerini gişeden yanlarında veliler olmak kaydıyla alabilecek.
- Bu kapılarda ve özel gişede, yeterli sayıda kadın/erkek polis özel güvenlik görevlileri yer alacak.

Söz konusu uygulama, Spor Toto Süper Lig kulüplerinin Futbol Federasyonu'na bildirdikleri tribün ve kontenjan ile sınırlı olacağı gibi; proje, Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor'un ev sahibi olduğu maçlarda gerekli düzenlemelerin tamamlanmasından sonra başlayacak.


  http://www.radikal.com.tr/106490810649084

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BIZ BIRBIRIMIZI BILIRIZ AMA IKIYUZLUYUZ GIZLERIZ - mattyou

  Aslinda cok guzel karar yanliz ucretsiz olmasini anlamis degilim.En azindan cuzzu bir rakam olsaydi iyi olurdu.Erkekler rahatsiz eder yazilmis hic bir kadin yanliz gitmez cunku onlar turk erkeklerini cok iyi bilir,,,

  Ben vatandaşımı tanıyorsam.. - hasankocak

  Bu proje çok kısa zamanda "yalan olmuş" diğer iyi niyetli projeler arasında yerini alacaktır. Türk erkeği (özellikle "stadda maç izleyen"ler olarak genellemek istiyorum) henüz etrafta bir kadının varlığından ötürü sözlerine, hareketlerine dikkat edecek olgunlukta veya modernlikte değildir. Kimse kendisini kandırmasın. Aksine, çoğunlukla işsiz güçsüz ve ayyaş olan tayfa tarafından oraya giden bayanlara hem sözlü hem de fiziksel sarkıntılık edileceğinden, o "cesur" birkaç bayanın da kısa zamanda bu işe tövbe edeceğinden adım gibi eminim. Ülkemizin erkek kesimi zaten karşı cinse kültürümüz gereği büyük açlık duyuyor, birçoğu etrafta güzel bir kadın görünce umutsuzluktan ne yapacağını şaşırıyor, saçmalıyor, hele bir de kendi çöplüğüne (stadlara) tıpış tıpış gelmiş bir bayanla karşılaştığında neler yapacaklarını/söyleyeceklerini varın siz düşünün... Velhasıl kelam oraya gitmeye karar veren kadınlarımıza şimdiden bol şans diliyorum.

  İyi haber - İtaatsiz

  Stadların insanileşmesine katkı sağlar. Futbol daha zevkli bir seyirlik olur.

  Hadi beyler maça... - umutoz

  Sen önce erkek taraftarını ehlileştir, evcilleştir ondan sonra kadınların ve çocukların maç izleyeceği ortamdan faydalan. O kadın orda rahat edebilir mi uzanan eller varken, o çocuk orda adam olabilir mi uzanan diller varken?