Kadlec'ten liderlik değerlendirmesi

Kadlec'ten liderlik değerlendirmesi
Kadlec'ten liderlik değerlendirmesi
Fenerbahçe'nin Çek futbolcusu Michal Kadlec, 8. haftada lider olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ancak daha kazanmaları gereken çok maç olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Michal Kadlec, FBTV'ye yaptığı açıklamada, sezonun henüz başında liderliği ele geçirdiklerini belirterek, "Liderlik güzel ve önemlidir. Herkes bunu ister. Ancak sezonun henüz başındayız. Lider olmanın mutluluğunu biz de yaşıyoruz ancak bu çok da bir şey ifade etmiyor. Derbileri geride bırakmış olsak da önümüzde kazanmamız gereken çok maç var" diye konuştu.

Çaykur Rizespor ile 8 Kasım Cumartesi günü Kadıköy'de oynayacakları maçı da değerlendiren Çek futbolcu, şunları kaydetti:
"Çaykur Rizespor ile kendi taraftarımızın önünde ve stadımızda oynayacağız. Taraftarlarımız gelsinler bizi desteklesinler. O stat ne kadar kalabalık olursa bizim için o kadar iyi. Bu maçtan sonra bir milli takım arası olacak, milli takım aralarından önce oynanan karşılaşmalar önemlidir. Çünkü milli takıma gitmeyen arkadaşlarımızın mutlu bir hafta geçirmelerini sağlar. Buradaki havayı koruyabilmek için bu maçı kazanmak istiyoruz."

Michal Kadlec, gol yememenin sadece savunma oyuncularının performansına bağlı olmadığını vurgulayarak, "Takımın bir aradayken gösterdiği performansa bağlıdır. Biz daha önceki karşılaşmalarda nasıl savunma yaptığımız ile ilgili görüntüler izledik. Ardından neler yapmamamız gerektiğini daha iyi görerek çalışmalarımızı buna göre yaptık. Defansımızı böylece oturttuk diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. (AA)