Kadro dışı kalan Onur, yeni transfer gibi karşılandı!

Kadro dışı kalan Onur, yeni transfer gibi karşılandı!
Kadro dışı kalan Onur, yeni transfer gibi karşılandı!
Trabzonspor'da kaptan Onur Recep Kıvrak şoku yaşanıyor. Dün kadro dışı bırakılarak İstanbul'a dönen futbolcuyu havalimanında yüzlerce taraftar karşıladı. Burada açıklama yapan Kıvrak, "Önemli olan Trabzonspor. Görev verilirse elimden geleni yaparım" dedi. Tepkilerin hedefi olan Sportif Direktör Süleyman Hurma ise 'gerekirse giderim' açıklaması yaptı.

RADİKAL - Trabzonspor’da kaptan Onur Recep Kıvrak şoku yaşanıyor. UEFA Avrupa Ligi 3.ön eleme maçı için dün Makedonya’nan Başkenti Üsküp’e giden Trabzonspor’da maç öncesi yapılan son antrenmana çıkmayan takım kaptanı Onur Kıvrak’ın kadro dışı bırakılması şok etkisi yarattı. Sportif Direktör Süleyman Hurma ile tartıştığı belirtilen Onur Kıvrak, 20.50 uçağı ile İstanbul ’a döndü. İstanbul’da da Bordo-Mavili taraftarlar milli eldiveni karşılayarak Onur Kıvrak’a moral verdi.

İddiaya göre Onur’un kampta keyifsiz olduğunu gören Sportif Direktör Süleyman Hurma, yıldız futbolcuyla konuşmak istedi. Onur’un 'yürüyüş tarzından' da rahatsız olan Hurma’nın, “Kendine çeki düzen ver. Yürürken dikkat et” şeklinde bir ifade kullandığı, Hurma’nın bu yorumuna da Onur’dan, “Ben bu takımın kaptanıyım. İstediğim gibi yürürüm!” cevabı geldiği iddia edildi. Hurma’nın da buna karşılık, “Senin kafan karışık. Biraz dinlen. Antrenmana çıkma” dediği belirtiliyor.

Hurma, gelişmeden teknik direktör Şota Arveladze’yi de haberdar ederken milli eldivenin kadro dışı bırakılmasına karar verildi. Onur da Süleyman Hurma ile aralarında tartışma yaşandığı doğrulayarak, “Kadro dışı bırakıldım. Benim için aslolan Trabzonspor’dur. Türkiye ’ye dönüyorum” dedi. Sosyal medyada da Bordo-Mavili taraftarlar, Onur Kıvrak’ın kadro dışı bırakılmasına büyük tepki gösterdi. Taraftarlar Sportif Direktör Süleyman Hurma’yı hedef aldı.

HAVALİMANINDA OMUZLARDA!

THY'ye ait tarifeli uçakla saat 00.15'te Üsküp'ten İstanbul'a gelen kaleci Onur Recep Kıvrak'ı Atatürk Havalimanı'nda yaklaşık 300 Trabzonspor taraftarı tezahüratlarla karşıladı. Onur Recep Kıvrak'ı omuzlara alan taraftarlar, "Onur'u satanı biz de satarız" tezahüratı yaparken, tecrübeli kaleci yoğun ilgi nedeniyle zor anlar yaşadı. Havalimanında taraftara seslenen Kıvrak, "Kişiler geçici, Trabzonspor kalıcıdır. Önemli olan Trabzonspor. Bize görev verildiği sürece görevimizi yaparız" dedi. Onur Recep Kıvrak, daha sonra menajeri ile birlikte taksiye binerek havalimanından ayrıldı. 

HURMA: 25 SENEM BU İŞLERLE GEÇTİ

Karadeniz ekibinin sportif direktörü Hurma ise Fanatik gazetesine yaptığı açıklamada, kalecisini kaybetmek gibi bir isteğinin olmadığını, ancak kulüp değerlerini korumaya da çok özen gösterdiğini söyledi ve ekledi:

"Trabzonspor'un doğrusu neyse ben onları doğru olarak kabul etmiş, o nedenle bu göreve gelmiş biriyim. İlk kez yapmıyorum, 25 senem bu işlerin içinde geçti. Ben durup dururken, ortada bir şey yokken takımın kaptanına böyle davranacak insan değilim. Bunun için çıldırmış olmak gerekir."

"Trabzonspor'a kimseyle kavga etmeye gelmedim. Taraftarın benim telefonumu sosyal medyada yayması, sonra küfürler falan benim istediğim, arzu ettiğim işler değil. Ancak şunu söylemek şart; Trabzonspor çok büyük bir kulüptür. Burası doğru değerler üzerine yönetilmelidir. Ben bunun için geldim. Herkes olması gereken pozisyonda olmalı. Bunun aksi kabul edilemez."

"Ben oyuncumu hâlâ kazanmak arzusundayım. Biraz gitsin dinlensin, baksın ne olmuş, ne yapmış. Sonra tekrar konuşuruz. Tepkileri tabi ki bekliyordum. Dediğim gibi sebepsiz yere böyle bir şey yapacak, durup dururken bir sürü küfür işitecek insan değilim. Ama Trabzonspor'un değerleri vardır. Eğer bu değerler gerektiği şekilde yönetilmezse o zaman yazık olur. Ne benim burada olmamın ne de bu değerleri savunmamın bir anlamı olmadığını anlarsam o zaman da giderim."