'Kafamdaki Fenerbahçe bu'

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, oyuncularının kısa sürede yeni sisteme gösterdikleri adaptasyonun kendisini memnun ettiğini söyledi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

BELEK - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, oyuncularının kısa sürede yeni sisteme gösterdikleri adaptasyonun kendisini memnun ettiğini söyledi. Çetin, düzenlediği toplantıda, kendisi için önemli olanın takım ruhunu oluşturmak ve yeni sistemi takıma yerleştirmek olduğunu ifade etti. İşte, Çetin'in altını çizdikleri

  • Kafamızdaki sistemi yerleştirirsek, takımda kimin oynadığı önemli olmayacak.
    İyi çalışan ve hazır olan her oyuncum ilk onbirde görev yapabilecek. Oyun düzenimiz, daha çok topun bizde kalması yönünde. Ayrıca, 90 dakika boyunca da oyun disiplinine uymak, sistemimizin bir parçası.
  • Werder Bremen maçında beş gol atmak güzeldi, ama benim için önemli olan, planladığımız oyun düzenini sahada uygulamaktı. Antalya Kepezspor ve Werder Bremen maçlarındaki bol gollü galibiyetler, bizim için moral ve motivasyon açısından çok önemliydi. Zaman zaman ufak hatalar yaptık. Ancak ilerleyen dönemde bu hataları en aza indireceğimize inanıyorum
  • 2 Şubat'taki Beşiktaş maçına kadar kapasitemizi, yüzde 70-80'lere taşıyacağız. 12 günlük ara oldu. Bu dönemi iyi değerlendiren ve değerlendiremeyen futbolcularım oldu. Ancak burada çok güzel bir ortamda ekip çalışması yaparak, lige hazırlanıyoruz. 2 Şubat'a kadar da kapasitemiz giderek artacaktır.
  • Beşiktaş maçına daha çok var. Futbolcularıma, şimdiden bu maçı yansıtmak istemiyorum. Beşiktaş'ı, ayın 25'inden sonra düşünmeye başlayacağız.
  • Biz, ikinci yarıda tüm maçlarımıza kazanmak için çıkacağız. Benim isteğim bu; oyuncularımın hedefi de bu olacak. Fenerbahçe olarak bir tek hedefimiz var, şampiyonluk. Ancak bu hedef bizi strese sokmayacak. Futbolcularım çok inançlı. Özellikle ilk haftalara iyi başlarsak, bu da bizim için büyük bir moral motivasyon olacak.
  • Transfer için 31 Ocak'a kadar süremiz var. Kafamda bazı isimler var. Bunlar olursa, memnun olacağım. Olmazsa da kadromuz geniş ve oyuncularıma güveniyorum.
  • Semih genç ve yetenekli bir oyuncu. Her zaman ilk onbirde oynayabilir. Bu Beşiktaş maçı da olabilir, başka bir maç da. Besçasnıh, futbola bir ay ara vermiş. Ama bu arayı da bireysel olarak iyi değerlendirmiş. Bizimle şu ana kadar toplu antrenmana çıkmadı. Bu nedenle de oynatmadım. Ancak önümüzdeki maçlarda forma giyebilir. İlk günden itibaren takım arkadaşlarıyla da iyi bir şekilde kaynaştı. Uyum sorunu yaşayacağını da sanmıyorum.