Kafası artık rahat

Beşiktaş, daha önce bir yıllığına elinde bulundurduğu opsiyonlu sözleşmeli futbolcusu Oscar Cordoba ile nikah tazeledi ve Kolombiyalı kaleciye dün imza attırarak, sözleşmesini 2 yıl daha uzattı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, daha önce bir yıllığına elinde bulundurduğu opsiyonlu sözleşmeli futbolcusu Oscar Cordoba ile nikah tazeledi ve Kolombiyalı kaleciye dün imza attırarak, sözleşmesini 2 yıl daha uzattı. Siyah-Beyazlı kulüp ile sözleşmesi olmasına karşın, İngiltere'nin Arsenal takımından yıllık 2 milyon dolarlık transfer önerisi alarak 'kafası karışan' Oscar Cordoba'nın yeni sözleşmesinde iyileştirme yapıldığı öğrenildi. Beşiktaş'ın Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine, kulüp ikinci başkanı Hüsnü Güreli, asbaşkan Yıldırım Demirören ve futbolcunun menajeri Martin Terra da katıldı. Hüsnü Güreli, yaptığı açıklamada, "Profesyonellikle duygusallık birleşti ve Oscar Cordoba 3 yıl daha Beşiktaş kalesini koruyacak" dedi.
Kolombiyalı file bekçisi ise, 3 yıl daha Beşiktaş'ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirtirken, "Futbolu Türkiye'de bırakmak istiyorum. Artık Beşiktaş ve başarıdan başka bir şey düşünmüyorum" diye konuştu. Arsenal'in
önerisi üzerine yaşanan gelişmeler konusuna da açıklık getiren Kolombiyalı eldiven, "Kafam çok rahat ve temiz. Olanlar çok geride kaldı" dedi.