Kafileyi taşıyan uçak pistten çıktı

Fenerbahçe kafilesini İstanbul'a getirecek uçak kalkış sırasında pistten çıktı. Otomatik fren sistemindeki arızadan dolayı pistten çıkan uçak, teknisyenler tarafından onarıldıktan sonra havalandı.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

ANTALYA - Fenerbahçe kafilesini İstanbul'a getirecek uçak kalkış sırasında pistten çıktı. Otomatik fren sistemindeki arızadan dolayı pistten çıkan uçak, teknisyenler tarafından onarıldıktan sonra havalandı. Olay
anında büyük bir paniğe kapılan futbolculardan Ceyhun, Ali Akdeniz ve Ümit Özat uçaktan inmek istedi. Rüyasında, bindikleri uçağın düştüğünü gören Ceyhun, Oğuz Çetin ve Nurettin Yıldız tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Genç oyuncuya, ısrarla uçaktan inmek istemesi üzerine, doktorlar tarafından sakinleştirici verildi ve ön koltuklardan birine oturtuldu.
Uçak İstanbul'a ininceye kadar büyük bir tedirginlik yaşayan futbolcular, Çetin'e ilk deplasman için gidecekleri Ankara'ya otobüsle gitmek istediklerini söylediler. Korkuyla süren yolculuk, uçağın İstanbul'a inmesiyle son buldu. Sarı-Lacivertli futbolcular, kendilerini sağ salim İstanbul'a getiren pilotu alkışlayarak kutladılar.