Kafkas'tan 'ciddiyet' vurgusu

Kafkas'tan 'ciddiyet' vurgusu
Kafkas'tan 'ciddiyet' vurgusu
Gençlerbirliği'ni 1-0 yenen Kardemir Karabükspor'da teknik patron Tolunay Kafkas, "Aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğiz" dedi.

KARABÜK (AA) - Tolunay Kafkas, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın ilk yarısında iyi görüntü vermediklerini, hücum hattında hareketsiz kaldıklarını söyledi.

İlk devrede oyunun kontrolünün rakiplerinde olduğunu ifade eden Kafkas, "İkinci devre oyuna ağırlığımızı koyduk. Yaptığımız hamleler, bize oyunu forse etme şansını verdi. Takımımız, istediğimiz oyun anlayışına yakın mücadeleyi sahaya koydu. Son dakikada gelen golle maçı kazandık, lige verilen arayı iyi değerlendireceğiz. Aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

Kafkas, takıma bir santrafor takviyesi yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Kardemir Karabükspor ile ilk maçına çıkan Morten Gamst Pedersen ise maçı kazandıkları için çok mutlu olduklarını vurgulayarak, ilk maçında 3 puan almanın sevincini yaşadığını ifade etti.

Larrys Mabiala da maça kötü başladıklarını ancak ikinci yarı iyi bir futbol ortaya koyup karşılaşmayı kazandıkladını belirtti.

GENÇLERBİRLİĞİ CEPHESİ

Gençlerbirliği Yardımcı Antrenörü Cenk Özcan, maçın ilk devresine iyi başladıklarını ancak net pozisyonları değerlendiremediklerini söyledi.

Maçın ilk dakikalarından itibaren hakemin yanlış kararlar verdiğini savunan Özcan, "Karşılaşmanın sonuna kadar bu böyle devam etti. Karabük'ü mücadelesinden ötürü tebrik ediyoruz. Arkadaşlarımız da çok iyi mücadele ettiler" dedi.

Oyunculardan Oktay Delibalta, Karabük'ten puansız dönmelerine karşın puanı hak eden taraf olduklarını belirtti.

Bogdan Stancu da karşılaşmanın ilk yarısında iyi bir futbol oynadıklarını, yakaladıkları şansları değerlendiremediklerini, hakemin ise haksız kararlar verdiğini savundu.