Kafkas'tan Emenike'ye sert eleştiri

Kafkas'tan Emenike'ye sert eleştiri
Kafkas'tan Emenike'ye sert eleştiri
Trabzonspor ve Karabükspor'un eski teknik direktörü Tolunay Kafkas, sarı-lacivertli oyuncu Emmauel Emenike'nin, derbi maçta formasını çıkarıp sahayı terk etmesine tepki gösterdi.

NTV Spor 'a konuşan Tolunay Kafkas, "Emenike'yi kazanalım diyorlar. Büyük kulüpler ilke ve prensiplerle yönetilir ve bu kulüplerin sahibi taraftarlardır. Sahada koşmazsanız, taraftarda sizi yuhalayabilir. Neden Mehmet Topal'a tepki göstermiyorlar da Emenike'ye gösteriyorlar? İkinciliğin bile başarısızlık olarak isimlendirildiği bir ortamda 'misketlerimi alıp çıkıyorum' diyemezsin. Böyle yaparsan, taraftarla başkanı, yönetimle taraftarı karşı karşıya getirirsin. Bu oyuncu çakıltaşı almıyor ki, yılda 3 milyon Euro civarı bir para alıyor." dedi.

Nijeryalı futbolcunun hareketini doğru bulmnadığını vurgulayan Kafkas, "Her seçim bir kaybediştir. Emenike'yi seçerseniz içeride başka kişileri kaybedebilirsiniz. Fenerbahçe 'yi eleştirmek için söylemiyorum. Onu seçerseniz Pierre Webo'yu veya başka bir oyuncuyu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. O maçı Fenerbahçe kaybetseydi, o hareketlerin sonuçları çok farklı şeyler doğurabilirdi. Bu yarışın içinde olamamak, Şampiyonlar Ligi'ne katılamama ve önemli bir parayı alamama riskiyle karşı karşıya kalabilirdin" ifadelerini kullandı.

47 yaşındaki teknik adam, "Para alıyorsan profesyonel olacaksın. Hele hele teknik direktörü, başkanı zor durumda bırakmayacaksın. Yaparsan bedelini ödersin" şeklinde konuştu.