Kaleci Hakan Arıkan resmen Beşiktaşlı

2006-2007 sezonunda en iyi çıkış yapan isimlerden biri olan Hakan Arıkan, dün attığı imzayla resmen Beşiktaşlı oldu.

İSTANBUL - 2006-2007 sezonunda en iyi çıkış yapan isimlerden biri olan Hakan Arıkan, dün attığı imzayla resmen Beşiktaşlı oldu. Ankaraspor'daki performansıyla Milli Takım'a kadar yükselen 25 yaşındaki futbolcu Celalettin Kolot'la yönetim kurulu üyesi İlhan Durusoy'un da hazır bulunduğu imza töreninde kendisini üç yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Çiçeği burnunda 'Kartal' ilk demecinde oldukça iddialıydı. "Yedek oturmaya gelmedim" diye sözlerine başlayan Hakan şöyle devam etti: "Beşiktaş'ta iyi bir sezon geçirmek istiyorum. Arkadaşlarımla birlikte iyi bir mücadele verip bu sezon şampiyon olmak istiyoruz. Burada oynamayı her futbolcu ister, ben aynı zamanda kalıcı olmak istiyorum. Tabii ki bu göstereceğim performansa bağlı."
Beşiktaş ve Ankaraspor arasındaki anlaşma gereği başkent ekibi bu transferden kaleci Ramazan'ın bonservisiyle birlikte 700 bin avro alacak. Hakan Arıkan ise yıllık 450 bin YTL garanti para olmak üzere, maç başına 13 bin YTL alacak. (Spor Servisi)