Kaleci Volkan Demirel aday kadrodan çıkarıldı

Euro 2008 Elemeleri'nde oynayacağı Malta ve Macaristan maçlarına hazırlanan Milli Takım'da sakatlığı bulunan oyunculardan Volkan Demirel aday kadrodan çıkarıldı.

İSTANBUL - Euro 2008 Elemeleri'nde oynayacağı Malta ve Macaristan maçlarına hazırlanan Milli Takım'da sakatlığı bulunan oyunculardan Volkan Demirel aday kadrodan çıkarıldı. Milli takım teknik heyeti Volkan'ın yerine aday kadroya Ankaragücü'nden Serkan Kırıntılı'yı çağırdı. Sakatlığı süren futbolculardan Gökhan Zan'ın durumu ise belirsizliğini koruyor. Öte yandan Milli Takımlar Doktoru Cengiz Dinç'in önceki gün basın toplantısında açıkladığı aday kadroda sakatlığı bulunan futbolculara Hamit Altıntop da eklendi. Kampa önceki gün katılan Hamit, sakatlığı nedeniyle idmanlarda yer almamıştı. Dr. Dinç, Hamit'in sol alt adalesinde ezik olduğunu ve sağ dizinde de zorlanma bulunduğunu belirterek, "Hamit'in durumu çok ciddi görünmüyor. Birkaç güne kadar takımla idmanlara başlar" dedi.
İdmana yağış engeli
Bu arada milli takımın dün sabah yapılacak olan antrenmanı, sağanak yağış sebebiyle iptal edildi. Ormanlık alan tarafından gelen sel sularının yolu aşıp antrenman sahasınının büyük kısmını kaplaması üzerine iptal edilen idman sonrası yapılan açıklamada, sahanın drenajının iyi olduğu, ancak herhangi bir sakatlık yaşanmasına mahal vermemek için idmanın iptal edildiği açıklandı. Sağanak yağış durduktan sonra yolun karşı tarafına gelen iş makinesi kısa bir süre çalışarak su gelmemesi için set çekti. Fatih Terim yönetimindeki milli takım, yağışın kesilmesinin ardından öğle saatlerinde Malta Milli Takımı'nın maç kasetlerini izledi, ardından bir saat süren taktik ağırlıklı bir çalışma yaptı.
Ümit Milliler yolcu
Öte yandan Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 8 Eylül Cumartesi günü Liechtenstein ile deplasmanda karşılaşacak Ümit Milli Takımı, dün yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü. Bahçelievler Stadı'nda, teknik direktör Ünal Karaman yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda kondüsyon çalışmasının ardından top kapma ve saklama çalışması yapıldı. Antrenman, futbolcuların serbest vuruş ve penaltı çalışmasıyla sona erdi. Antrenmana, aday kadroda yer alan tüm futbolcular katılırken, teknik direktör Karaman'ın oyuncularını sık sık uyardığı görüldü. Akşam saatlerinde yaptığı çalışmayla İstanbul'daki hazırlıklarını tamamlayan Ümit-ler, bugün öğle sularında İsviçre'ye gidecek. (Spor Servisi)