'Kalıcı olmaya geldim'

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'nin, Gaziantepspor'dan kiraladığı Alper, dün Sarı-Lacivertlilerle sözleşme imzaladı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'nin, Gaziantepspor'dan kiraladığı Alper, dün Sarı-Lacivertlilerle sözleşme imzaladı. Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasında gerçekleştirilen ve kulüp asbaşkanları Osman Yalçın, Mahmut Uslu, Murat Özaydınlı ile yönetim kurulu üyesi Hakan Bilal Kutlualp'in hazır bulunduğu törende Alper, sezon sonuna dek kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeyi imzaladı. İmza töreninden sonra konuşan asbaşkan Osman Yalçın, teknik kadronun isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Alper'i de bu doğrultuda transfer ettik. Transferlerimiz sürecek. Alper umarım burada başarılı olacak ve sezon sonunda bizimle uzun süreli bir anlaşma imzalayacaktır" dedi. Bu arada asbaşkan Mahmut Uslu, gazetecilerin Brezilyalı Alex'in transferiyle ilgili sorularını yanıtsız bırakırken, transfer çalışmalarının sürdüğünü söylemekle yetindi.
Celal Doğan'a teşekkür
Alper, Fenerbahçe gibi büyük bir camiaya geldiği için büyük heyecan duyduğunu, burada kalıcı olmak istediğini ve Sarı-Lacivertli kulübün hedeflerine ulaşması için elinden geleni yapacağını söyledi. 26 yaşındaki futbolcu, Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan'a da teşek-
kür ederek, "Bu transferin gerçekleşmisende en büyük pay sahibi elbette ki başkanımızdır. Fenerbahçe gibi büyük bir takımda forma giymek elbette ki gurur verici bir olay. Heyecanlanmamak mümkün değil. Ama ben kendimi kanıtlayıp, Sarı-Lacivertli formayı uzun yıllar giymek istiyorum. Kendime güveniyorum. Bana güvenenleri de mahçup etmeyeceğim" açıklamasında bulundu.
Gaziantepspor ile 2005 yılına kadar sözleşmesi bulunan Alper, "Buraya kendimi kanıtlamaya geldim. Fenerbahçe'deki arkadaşlarımdan ve özellikle de teknik direktör Christoph Daum'dan öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, gerçekten müthiş taraftarın karşısına çıkacağım günü iple çekiyorum" açıklamasında bulundu. Dün Samandra tesisleri'nde yeni takım arkadaşlarıyla tanışan Alper, Daum tarafından da dikkatle izlendi. Alper'in 25 numaralı formayı giyeceği açıklandı.
Öte yandan geçen hafta sonu oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının devre arasında iki takım taraftarları arasında çıkan olaylar nedeniyle, bugün disiplin kuruluna sevk edileceği öğrenilen kulüplere verilecek cezanın, kurulun yarınki toplantısında gündeme geleceği bildirildi. Hakem ve gözlemci raporlarında olayların başlamasına sarılacivertli taraftarların yol açtığının belirtilmesinin Fenerbahçe kulübüne verilecek cezayı ağırlaştıracağı belirtirken, Trabzonspor'un ihtar ve para cezası alabileceği vurgulandı.