Kalli: Başka gidenler de olacak

Yeni sezon öncesi Necati Ateş, Hasan Kabze, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı'yı kadroda düşünmediğini belirten ve kulübün bu futbolcularla yollarını ayırmasını isteyen Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, kadrodaki azaltmanın devam edeceğini söyledi.

İSTANBUL - Yeni sezon öncesi Necati Ateş, Hasan Kabze, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı'yı kadroda düşünmediğini belirten ve kulübün bu futbolcularla yollarını ayırmasını isteyen Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, kadrodaki azaltmanın devam edeceğini söyledi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde dün yapılan sabah antrenmanının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Feldkamp, "Kadroda azaltmaya gideceğimizi daha önce söylemiştik ve giden isimler için gerekli açıklamayı Adnan Sezgin yaptı. Biz hâlâ 29 kişiyle çalışıyoruz. Sakatlıklarından dolayı bizimle birlikte çalışamayan dört oyuncu daha var. Tabii ki kadroda yine azalma olacak" dedi.
Takımı istediği seviyeye oturtana kadar elindeki oyuncuları değerlendirmek istediğini anlatan Alman çalıştırıcı, "Bazen sayıyı azaltma açısından iyi oyunculardan bile ayrılmamız gerekebilir. Kadroyu mecburen azaltmamız gerekecek. Buraya geldiğimde takımda 36 oyuncu vardı. Avrupa'nın hiçbir takımında hiçbir hoca sezona 36 kişiyle başlamaz. Bu konu benim
için kolay değildi, ama sonuçta benim çözmem gereken bir konuydu. Artık geleceğe bakıyoruz" diye konuştu.
'Kalli', takımdan gönderilen isimlerde yönetimin etkisi olup olmadığının sorulması üzerine, şöyle konuştu: "Yönetimin bununla ne ilgisi var? Yönetim hiçbir antrenmanı izlemedi. Bu tamamen teknik heyetin kararıdır ve teknik heyet de aldığı kararları yönetimle paylaşır. Futbolcularla çalışacak olan yönetim kurulu değil."
Linderoth'un pozisyonu...
Feldkamp, ligde kendi sahalarındaki ilk beş maçın seyircisiz oynanacak olması nedeniyle sessiz maçlar için hazırlanmaları gerektiğini kaydetti. Tecrübeli çalıştırıcı, "Oynayacağımız maçların seyircisiz olması nedeniyle çalışmalarımızda buna önem vermemiz gerekiyor. Yavaş yavaş sessiz çalışmalara başlamamız lazım, çünkü statta da bir sessizlik olacak" ifadesini kullandı. Feldkamp, bu yönde ilk adım olarak da dün öğleden sonra yapılan antrenmana seyirci ve basın mensubu almadı.
İsveçli oyuncu Linderoth'un ön libero olarak alınmasına karşın sağ kanatta denendiğinin ve bu bölgede bir eksiklik olup olmadığının sorulması üzerine Alman çalıştırıcı, "Linderoth orta saha oyuncusu olarak alınmadı. Defansif özellikleri iyi olan bir oyuncu. Bu özellikleri çerçevesinde sahanın her yerinde oynatabilirim. Şu an o bölgede oynattığım tüm oyunculara ihtiyacımız var. Hasan, Barış, Sabri, hepsine o bölgede ihtiyacımız var" dedi. Alman teknik adam, transfer çalışmalarıyla ilgili soruları ise yanıtsız bırakarak, "Ancak transferler gerçekleştiğinde konuşabilirim" dedi. (Spor Servisi, aa)