Kalli: Bizim için 34 maç da önemli

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, bu sezon ligdeki 34 maçlarının da önemli olduğunu, hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisini diğer 33 maçtan ayırmadıklarını ifade etti.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, bu sezon ligdeki 34 maçlarının da önemli olduğunu, hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisini diğer 33 maçtan ayırmadıklarını ifade etti. Florya'da sabah yapılan antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alman teknik adam, "Bizim için 34 maçın 34'ü de önemli. Puan cetvelinde her iki takımın da bulunduğu yer, bu maçın önemini veya heyecanını daha da artırıyor. Ama bu da ligde oynayacağımız 34 maçtan sadece bir tanesi" diye konuştu. Bir gazetecinin, "Beşiktaş'a göre daha rahatsınız" demesi üzerine Feldkamp, "Bu bizim için de çok güzel bir maç olacak. Ancak rahat oynayacağımız veya bizim için Beşiktaş'tan daha rahat bakacağımız bir maç olmayacak" ifadesini kullandı.
Seyircisiz bir derbi maçın Türk futbol tarihinde bir ilk olacağının hatırlatılması üzerine Feldkamp, kendisi için de bu karşılaşmanın, taraftarların olmadığı ilk derbi maç olacağını söyledi. Alman çalıştırıcı, "Sadece Türkiye'de değil, benim futbol yaşamımda da seyircisiz takımımı yöneteceğim, adı derbi olan ilk maç. Daha önce Alman Birinci Ligi'nde çok maç ve derbi oynadım ama bunların hepsi seyirciliydi" dedi.
Beşiktaş'ta oyun anlayışı olarak büyük değişiklikler olacağını sanmadığını belirten Alman teknik adam, "Ertuğrul hocayı hem futbolculuk, hem antrenörlük döneminden iyi tanıyorum. Kendisi çok değer verdiğim, çok iyi olarak nitelendirdiğim hocalardan biri şu an. O yüzden hafta sonunda ne
onun görüşünde, anlayışında, ne de benimkinde bir değişiklik olacağını tahmin etmiyorum" diye konuştu. Feldkamp, Beşiktaş'ı bütün bir ekip olarak saygıya değer gördüğünü dile getirerek, "Hepsi dikkat edilmesi gereken oyuncular. Böyle olduğu için de üst sıralardalar" ifadelerini kullandı.
Feldkamp, bazı kişiler, kendilerinin seyircisiz oynamaya alıştığını söylese de yöneticilerin buna alışamadığını vurguladı. Seyircisiz oynadıkları üç maçta ekonomik olarak büyük kayıplarının olduğunu söyleyen 'Kalli', "İki maçı daha düşündüğümüzde de bu toplam beş maç olacak. Bu da ekonomik yönden bizim planlarımıza yansıdı. Biz alışsak da yöneticilerimiz buna alışamadı" dedi.
Canaydın'ın durumu iyi
Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, pankreasının başındaki bir kitle sebebiyle dün öğle saatlerinde ameliyat oldu. Canaydın'ın durumunun iyi olduğu açıklandı. Ameliyatı gerçekleştiren doktorlardan Prof. Dr. Koray Acarlı, "Hastayı bu tip ameliyatlardan sonra 1-2 gün yoğun bakımda bekletip, sonra servise almak âdettir. O nedenle yoğun bakıma aldık. 'Hastanın ağırlaştığı' biçiminde bir çağrışım yapmamalı. Şu an durumu gayet iyi" diye konuştu. Öte yandan, Fenerbahçe Kulübü, internet sitesinde Canaydın'a 'geçmiş olsun' dileklerinde bulundu.
(Spor Servisi, aa)