Kalli: Lincoln'le çalışmak risk, ben de bu riski alıyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Alman Schalke 04 Kulübü'nden transfer edilen Lincoln ile ilgili riski kabul ettiğini ve bu riske girdiğini söyledi.

KÖLN - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Alman Schalke 04 Kulübü'nden transfer edilen Lincoln ile ilgili riski kabul ettiğini ve bu riske girdiğini söyledi. Tecrübeli teknik adam, Kölner Express Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Lincoln'ün genç bir futbolcu olduğunu belirterek, "Birisi bana gençlerle iki yıl çalıştıktan sonra her zaman sorunlar çıkacağını söylemişti. Ben de o kişiye 'Bu riske giriyorum' diye cevap vermiştim. Bunu genç olarak kastettiğim Lincoln'e de söyledim. Bakalım hangimiz daha önce pes edecek. Ama önce şu iki yılın keyfini çıkaralım" diye konuştu.
Alman teknik adam, Lincoln üzerinde çok büyük bir baskı da olduğunun altını çizerek, "Ama o bu baskıyla başa çıkabiliyor. Kendisi diğer arkadaşlarının yanına giderek diyalog kurmak istiyor. Lincoln bana Ciriaco Sforza'yı hatırlatıyor. Sforza, 1997 yılında İtalyan Inter'den, Alman ikinci lig takımı Kaiserslauten'e transfer oldu. Kendini ispat edecek bir şeyleri vardı. Bence işler düzelecek" dedi. Alman teknik adam, Türk taraftarlara da daha öncesinden alışık olduğunu ifade ederek, kampa çok uzak yerlerden gelen taraftarların önünden hiçbir şey yokmuş gibi geçemeyeceğini belirtti.
'Kibirli' dedi mi, demedi mi?
Feldkamp, Türk futbolcusunun taraftarların arasına gidip imza dağıtmak gibi bir ihtiyacı olmadığına da işaret ederek, "Türk futbolcusu davranışlarında hâlâ kibirli" ifadesini kullandı. Kalli, Baş-kan Özhan Canaydın'ın Şampiyonlar Ligi kupasını istediği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Bunu sürekli basın-dan okuyorum. Bu düşünce beni ve takımı-mı doğal olarak baskıya sokuyor. Getirisi ne? Birkaç yüz taraftara heyecan... Santa Cruz, Klose gibi isimlerin transfer edileceği haberleri de aynı etkiyi yaratıyor. Ama ben bütün bu konularda temkinliyim" dedi.
Feldkamp Almanya İkinci Ligi'nde mücadele eden Köln ve Kaiserslautern takımlarının ikinci ligde olmalarına şaşırmadığını da belirterek, "İki takım da nereye aitlerse orada oynuyorlar. Köln'ün ya da Kaiserslautern'in güzel statları varmış, bunun ne alakası var. Ben kendime sportif yönden erişemeyeceğim çok büyük hedefler koyarsam ve sonra bir şeyler kötü giderse buna şaşırmamam lazım" dedi.
Ancak Kalli, 'kibirli' kelimesini kendinin kullanmadığını söyledi. Köln maçının ardından Feldkamp, "Benim böyle bir şey söylemiyeceğim çok iyi bilinmeli. Ben (Türk futbolcusunu şımartıyorlar) ifadesini kullandım" dedi.