Kalli: Türkiye benim ülkem

Pazar gecesi Ankaraspor maçından sonra Hakkâri'deki terör saldırılarıyla ilgili yorum yapması istendiğinde "Bu şu an yersiz bir soru çünkü savaş ve terör, söz konusu olmamaları gereken itici konular" dediği
için Lig TV yorumcusu...

İSTANBUL - Pazar gecesi Ankaraspor maçından sonra Hakkâri'deki terör saldırılarıyla ilgili yorum yapması istendiğinde "Bu şu an yersiz bir soru çünkü savaş ve terör, söz konusu olmamaları gereken itici konular" dediği
için Lig TV yorumcusu Erman Toroğlu'nun üstü kapalı olarak terör örgütü PKK yanlısı olarak nitelendirdiği Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, "Yanlış anlaşıldım ve çok üzüldüm" dedi. Toroğlu'nun "Tabii cevap vermezler. Bunların alayı böyle. Çünkü silahı satan, para yardımı yapanlar onlar" sözleriyle ağır biçimde terör örgütü sempatizanı olmakla itham ettiği Alman çalıştırıcı "Türkiye'yi ülkem olarak görüyorum. Pazar akşamından beri çok üzgünüm. Ailem de çok üzgün" diye konuştu.
'Zaman tanınmalıydı'
1984'ten beri terör örgütü PKK'nın gerek Türkiye'de gerek Almanya'da yaptığı eylemleri yakından takip ettiğini ve bu konuda geniş bilgi sahibi olduğunu dile getiren Kalli, "PKK'nın yaptıklarını ve düşünce yapısını çok iyi bilen bir insan olarak, pazar akşamki konuşmamdan sonra neredeyse onlardan biri gibi gösterilmiş olmak çok can sıkıcı. Bir insanın kafasında farklı konular varken, çok önemli bir konuda daha önceden haber verilmeden soru yöneltilmesi ve cevap vermeden önce hazırlık yapmasına imkân tanınmaması ne derece doğru, bunu bir düşünelim" ifadesini kullandı. Karl Heinz Feldkamp, gönlünün daima Türkiye'den ve Türklerden yana olduğunu vurgulayarak "Samimiyetimden şüphe edenler varsa şu an yapabileceğim bir şey yok.
Ümit ediyorum ki bu yanlış anlaşılma tamamen ortadan kalkar" dedi.
Kozları Arda ve Nonda
Tecrübeli çalıştırıcı, yarın gece Lincoln ve Hakan Şükür'den mahrum kalacağı Bordeaux deplasmanıyla ilgili olarak "Nonda oynayacak. Arda da Lincoln'ün görevini üstlenebilir" derken Ankaraspor karşısında olduğu gibi yine çok top kaybederlerse bunun büyük bir soruna dönüşeceğini, dolayısıyla çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. (Spor Servisi)