'Kalmayı ben istedim'

Trabzonspor'un yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Avusturya kampında görüşlerini açıklayan genç forvet Mehmet Yılmaz, altı yılda altı takımda forma giymiş.
Haber: MEHMET TAN / Arşivi

BRUCK - Trabzonspor'un yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Avusturya kampında görüşlerini açıklayan genç forvet Mehmet Yılmaz, altı yılda altı takımda forma giymiş. Trabzonspor alt yapısından yetişen Mehmet Yılmaz, profesyonelliğe Trabzon Telekom'da adım atmış. Sonraki duraklar ise Gümüşhane Doğanspor, Çanakkale Dardanelspor, Altay ve Samsunspor. Son limanın ismi ise Trabzonspor.
Stili bakımından pres özellikleriyle Hakan Şükür'ü andıran genç forvet, meslek hayatını Trabzonspor'da sürdürmeyi kendisinin istediği söylüyor: "Ben istedim, çok istedim. Büyük rakamlı transfer teklifleri aldım. Hepsini elimin tersi ile ittim. Şimdi çok huzurluyum". Kendileri için ilk beş haftanın çok önemli olduğunun altını çizen Mehmet Yılmaz, "Neler yapabildiğimizi geçen yıl ortaya koymuştuk. Şimdi ligin ilk beş haftasında neler yapabileceğimizi göstermemiz gerek. Beklentilere cevap verebilmek için bu süreyi çok önemli buluyorum. Önce takımın başarısı geliyor, sonra da gol sayısını arttırmak. Benim gol kralı olmam ise hiç önemli değil. Elbette gol kralı olmak, Milli Takım forması giymek ideallerim arasında. Ancak bir Trabzonlu ve Trabzonspor formasını giyen, şerefle taşıyan oyuncular olarak önceliklerimiz farklı. Bu takımı bir yerlere biz taşıyacağız. Bütün yük biz Trabzonluların omuzlarında" diyor.