Kamerun Foe'ya ağlıyor

Kamerun'un Kolombiya'yı 1-0 yenerek Konfederasyon Kupası'nda final vizesini aldığı maçta, futbol en kara günlerinden birini yaşadı.

LYON - Kamerun'un Kolombiya'yı 1-0 yenerek Konfederasyon Kupası'nda final vizesini aldığı maçta, futbol en kara günlerinden birini yaşadı. Maçın 72. dakikasında yanında kimse yokken olduğu yere yığılan Kamerunlu futbolcu Marc Vivien Foe hayatını kaybetti. Karşılaşma sonrası bir açıklama yapan FIFA sözcüsü, "Futbol dünyası, Kamerun ve Foe'nun ailesi için çok üzücü bir gün. Ne yazık ki, şu anda bundan daha fazla bir şey söyleyebilecek durumda değiliz. Foe'nun ölüm nedeni otopsi sonucunda anlaşılabilecek" dedi. İlk yardım ekipleri, hiçbir yaşam belirtisi göstermeyen Foe'nun kalbini yeniden çalıştırmak için yaklaşık 45 dakika uğraştılar ama sonuç alamadılar.
28 yaşındaki Marc Vivien Foe, geçtiğimiz sezon kulübü Olympique Lyon tarafından İngiltere'nin Manchester City takımına kiralanmıştı. Foe'nun herkesi şoke eden ve üzen ölüm haberi üzerine, Fransa-Türkiye maçı öncesinde saygı duruşu yapıldı ve talihsiz futbolcunun fotoğrafı maç boyunca stadın skorbordunda yer aldı. Henry maçtaki ilk golü Foe'ya adadı. Kamerun Milli Takımı'nın pazar günkü final maçına çıkıp çıkmamak konusunda ne karar vereceği, bugün belli olacak. (Spor Servisi)