Kampa, başkan el koydu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ariel Ortega konusundan sonra bu kez de devre arası kampı nedeniyle Christoph Daum'a müdahale etti. Eski yönetici Sadettin Saran'ın düzenlediği turnuva nedeniyle takımın Antalya'da kamp yapmasına karşı çıkan Yıldırım, Sarı-Lacivertlilerin başka bir ülkede kamp yapmasını istedi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ariel Ortega konusundan sonra bu kez de devre arası kampı nedeniyle Christoph Daum'a müdahale etti. Eski yönetici Sadettin Saran'ın düzenlediği turnuva nedeniyle takımın Antalya'da kamp yapmasına karşı çıkan Yıldırım, Sarı-Lacivertlilerin başka bir ülkede kamp yapmasını istedi. Başkanın talimatı Daum'a iletildi, İspanya'da Almanlar'ın yoğun olduğu Mallorca uygun bulundu.
Efes Cup Turnuvası'na katılması için Fenerbahçe ile sözleşme yapan Saran, "Sözleşmede bağlayıcı bir madde yok. Fenerbahçe Antalya'ya gelirse, bizim turnuvaya katılmak zorunda değil" demesine rağmen, Yıldırım önlem olarak, takımına Antalya'yı yasakladı. Fenerbahçe Saran yönetici iken Efes Cup'a katılmış, Trabzonspor'a finalde yenilerek turnuva ikincisi olmuştu.
Daum, yönetim kurulunun ricası üzerine, Ortega'yı takıma kabul edebileceğinin işaretini verdi. Alman çalıştırıcı, Rizespor maçından sonra, "Ortega dönmek isterse, takıma kabul eder misiniz?" şeklindeki soruya "Ortega'yı tanımıyorum. Onunla çalışmadım. Nasıl bir insandır bilmiyorum. Ancak Fenerbahçe'ye yaptıkları ortada. Ayrıca Samandıra'da da bir sürü olay olmuş. Bence, bir kulübün çizgisi olmalı. Ortega'nın geri dönmesi bu aşamada kabul edilmemeli. Belki sezon başında olsaydı, onu takıma kabul edebilirdim" demişti. Öte yandan Kemal'den sonra Petkov'un da yarınki Samsunspor maçında oynayamayacağı açıklandı.
Rize maçı 3 Aralık'ta
Öte yandan Futbol Federasyonu tarafından tekrarlanmasına karar verilen, Fenerbahçe-Ç.Rizespor maçının, 3 Aralık çarşamba günü yapılacağı açıklandı. 8 Kasım'da oynanan ve 1-1 sona eren 12. hafta maçında, hakem Ali Aydın, Ç.Rizesporlu Victoria'ya iki sarı kart gösterdiği halde oyun dışında bırakmayarak kural hatası yapmış, bu nedenle Futbol Federasyonu karşılaşmanın tekrar oynanması kararı almıştı.