Kanarya sayıda kararsız

Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, Almanya'daki hazırlık çalışmalarının ikinci gününde antrenman öncesinde basın mensuplarıyla biraraya geldi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

BITBURG - Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, Almanya'daki hazırlık çalışmalarının ikinci gününde antrenman öncesinde basın mensuplarıyla biraraya geldi. Daum, ocak ayı sonuna kadar transfer imkanları olduğunu belirterek, "Transferlerimiz devam ediyor" dedi. Alman teknik adam, kampa önceki gece katılan golcü Serhat ile ilgili soruya ise "Sakatlığı var. Tedavisi sürüyor. Önümüzdeki günlerde gerek sakatlığı, gerekse sözleşmesiyle ilgili kararlar alınacak" karşılığını verdi.
Yabancı futbolcu transferi konusunda da yönetimle herhangi bir sorunu olmadığını ve 8 yabancı kontenjanını doldurmalarının şart olmadığını belirten Daum, şu görüşü dile getirdi: "Yönetimle 5, 6 veya 7 olup olmaması konusunda görüşmeler yapıyoruz. Bu konuya daha sonra karar vereceğiz. Kaleci konusuna gelince; Volkan ve Recep Türkiye'nin en iyi kalecileri. Önümüzde zor bir sezon ve büyük bir hedef var. Bu hedefe ulaşmak için üçüncü kaleciye ihtiyacımız var. Bu nedenle kaleci arayışımız da sürüyor."
Daum, kaptanlık konusundaki bir soru üzerine de "Burada kararı ben veriyorum. Kararımı ligin ilk haftasında ilk maçtan önce vereceğim. Hiç kimsenin elinden bir şeyi almam. Ben takımın yararına olacak, inandığım kararları veririm. Belki de kaptanlık bandı Ümit'te kalacaktır" diye konuştu. Avusturya'da çalıştırdığı takımı dörtlü zincirle oynattığını ve bu zincirle Avusturya şampiyonluğunu ve kupasını kazandıklarını ifade eden Daum, "İnanıyorum ki şu anda transfer ettiğimiz oyuncular dörtlü zincir oynayabilecek kapasitede. Çünkü bu biraz tecrübeye de dayalı. İlk etapta düşüncem, defansta dört oyuncu oynatmak. Top bizde olduğu zaman veya rakipte olduğu zaman ilk hedefimiz saldırmak olacaktır" diye konuştu.
Hasagiç bilmecesi
İSTANBUL/BITBURG - Fenerbahçe ile görüşmek üzere İstanbul'a gelen Zeleznicar'ın Boşnak milli kalecisi Hasagiç, ülkesine dönüşte yaptığı açıklamada Sarı-Lacivertli takımla üç yıllığına anlaştığını söyledi. Bosna basınında yer alan haberlere göre 22 yaşındaki Hasagiç, Alman vizesini aldıktan sonra Fenerbahçe'nin kampına katılacak ve sağlık kontrolünün ardından imza atacak. Fenerbahçe'nin yeni transferi Hooijdonk ise kaleci önerisinde bulundu. Takımdaki tek Hollandalı olan golcü futbolcu, yabancı kaleci arandığını öğrenince, vatandaşı Van der Saar ismini gündeme getirdi.Yönetim de bunun üzerine geçen sezon Fulham'da oynayan Saar'ı alabilmek için harekete geçti. Fenerbahçe bugün ilk hazırlık maçına çıkıyor. Mannheim ile Carl Benz Stadı'nda 19.00'daki maç, Show TV'den canlı yayınlanacak. (Spor Servisi)