Kandemir: Sadece bizim elimizde değil

Kandemir: Sadece bizim elimizde değil
Kandemir: Sadece bizim elimizde değil
Beşiktaş İntegral Forex, ligin son sırasında bulunan Aliağa Petkim karşısında galibiyet serisini sürdürmeyi hedefliyor.

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nin ikinci yarısında sadece Fenerbahçe Ülker'e yenilen siyah-beyazlı takımın başantrenörü Ahmet Kandemir, Aliağa Petkim'de yabancı oyuncuların gittiğini ve yerli basketbolcuların kendilerini göstermek için yarınki maça çıkacağını belirtti. Kandemir, "Aliağa Petkim, şu anda yerli oyuncularla mücadele veriyor. Bu oyuncular, kendilerini göstermeye çalışacak. Bu bakımdan yarın zor bir karşılaşmaya çıkacağız" dedi.

Ligde normal sezonun bitmesine az süre kaldığını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "Aliağa Petkim'de şu anda forma giyen oyuncular, gelecek sezon transferleri için kendilerini göstermeye çalışacak. Performansları ve konsantrasyonları yüksek olabilir. Biz de kalan maçlarda fire vermeyip play-off'lara hazırlanmak istiyoruz " diye konuştu.

Normal sezonu ilk 4 içinde bitirmenin kendilerine saha avantajı getireceğini anlatan Kandemir, "Ligi dördüncü sırada bitirmek sadece bizim elimizde değil. Galatasaray 'ın maç kaybetmesi, bizim de kazanmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Ahmet Kandemir, Aliağa Petkim maçına tam kadro hazırlandıklarını ve yarınki mücadeleye moralli çıkacaklarını da sözlerine ekledi. (AA)