Kanguru diyarında Hakan sesleri

Kırdığı rekorlara, attığı gollere rağmen Türk futbolunun en çok konuşulan isimlerinden birisi Hakan Şükür. Kariyeri boyunca uzun yıllar Galatasaray'a hizmet etmekle kalmadı, yurtdışına da açıldı.

SYDNEY - Kırdığı rekorlara, attığı gollere rağmen Türk futbolunun en çok konuşulan isimlerinden birisi Hakan Şükür. Kariyeri boyunca uzun yıllar Galatasaray'a hizmet etmekle kalmadı, yurtdışına da açıldı. Önce talihsiz bir Torino macerası, ardından sırasıyla Inter, Parma ve Blackburn Rovers'ta forma giydi. Şimdilerde Kral'ın adı uzaklarda, çok uzaklarda bir takımla, Avustralya'nın Sydney FC kulübüyle anılıyor.
Kanguru diyarının başarılı temsilcisi Hakan Şükür'ü renklerine bağlamakta kararlı görünüyor. Hakan, kendisi gibi bir dönemler Blackburn forması giymiş bir başka usta golcü olan Dwight Yorke'un açığını kapatmak için kulübün transfer etmek istediği oyuncular listesinin tepesinde yer alıyor. Listede Galatasaraylı golcünün önünde bu sezon PSV'yle çok başarılı bir grafik çizen Philip Cocu var. Eğer Cocu kulübünden ayrılmak istemezse veya başka bir takıma transfer olursa Avustralya'da bütün gözler Hakan'a çevrilmiş olacak. Sydney FC yöneticileri Cocu'dan bir karar vermesini istediler bile... Fakat tecrübeli orta saha oyuncusu ailesini bu kadar uzak bir coğrafyaya götürmek konusunda tereddütleri olduğunu ve bir müddet daha düşüneceğini açıkladı. Nihai karar gelir gelmez sonuca göre Hakan Şükür'e yönelecekler.
'Amerika'dan da teklif var'
Oyuncu menajeri Leo Karis, Hakan için girişimlerde bulunmaya başlamış durumda. Hakan'la temasa geçen Karis, "Kendisi Avustralya'ya gelme konusunu ciddi biçimde düşünüyor" diyor ve ekliyor: "Üç çocuğu var ve çocuklarını İngilizce konuşulan bir ülkede büyütme fikri şu anda Hakan'ın hoşuna gidiyor. Sydney FC'nin dışında Amerika Futbol Ligi'nden de bir teklif almış durumda ve bu teklifi de değerlendiriyor." Sydney FC, Cocu, o olmazsa Hakan Şükür için bütün maddi imkânlarını seferber etmiş durumda. Türkiye'de kariyeri tartışılabilir, 'Futbolu bırak' çığlıkları atanların sayısı çok olabilir ama bir gerçek var ki dünyada Hakan Şükür ismi hâlâ büyük önem taşıyor. (Spor Servisi)