'Kanunu herkes okusun'

'Kanunu herkes okusun'
'Kanunu herkes okusun'
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 6222 sayılı kanunun fazla bilinmemesinden yakındı. Kılıç, 'Kanun tüm camiayı kapsıyor, açın okuyun' dedi.

Les Ottomans otelinde basın mensuplarına iftar yemeği veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, spor gündeminde yer alan konulara değindi. Kılıç iftar yemeği öncesi yaptığı konuşmada ilk olarak doping sorununa, “Olimpik harekete karşı dürüstlük neyse o adımları atacaksınız. Yasaksa yasağın gereklerini harfiyen yerine getireceksiniz” sözleriyle vurgu yaparken “Doping sadece bir kesimin sorunu değil. Tüm kesimlerin kronik sorunu. Doping olayları artmış değil. Doping numuneleri arttığından dolayı yasaklı madde kullananların yakalanma oranı artmış durumda” şeklinde konuştu.
TFF ile yapılan anlaşmayla Spor Toto Süper Lig maçlarında ‘e-bilet’ uygulamasının yürürlüğe koyulacağının haberini veren Kılıç, Beşiktaş -Trabzonspor maçıyla uygulamanın başlayacağını söyledi. 6222 sayılı kanunun spor camiasında yer alan herkesi kapsadığını hatırlatan Bakan, “Kanunda cezalar var, yasaklar var. Zorlayıcı tedbirler var. Herkes bu kanunu okusun ve anlasın. Sıkı sıkıya uygun davransın” uyarısını yaptı.
Deplasman yasaklarının kaldırılması için kulüplere çağrıda da bulunan Kılıç, “Devlet bu yasakları kaldırabilir, ama kulüpler bu yasakları kendileri kaldırmadıkları sürece, deplasmana seyirci götürmeme iradesinin yanlış olduğunu sahiplenmediği takdirde arzu edilen neticeyi almak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

‘ÇEKE SENEDE KEFİLKEN...’


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sahurda taraftarlarla bir araya geldi. Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe , Galatasaray ve Trabzonspor tribün liderleriyle görüşen Bakan Kılıç, “Birbirimizin çekine, senedine kefiliz ama aynı stadyumda iki saat birlikte nasıl vakit geçiremiyoruz bunu anlamıyorum” dedi. Görüşmelerin düzenli hale getirilmesi kararlaştırılan toplantıda tribün liderleri yeni futbol sezonunda şiddetten uzak duracaklarına dair birbirlerine söz verdi.