Kapadokya'da gökyüzü tribünü önünde yamaç paraşütü

Kapadokya'da gökyüzü tribünü önünde yamaç paraşütü
Kapadokya'da gökyüzü tribünü önünde yamaç paraşütü
Dünya harikası Kapadokya bu hafta sıradışı bir hava gösterisine tanıklık etti. İki Red Bull sporcusu Peter Lonchar ve Veso Ovcharov yamaç paraşütleriyle üçlü sonsuz döngü rekorunu kırarken yaklaşık 2500 seyirci gökyüzü tribünden onları izledi.

Red Bull sporcuları Sırp Peter Lonchar ve Bulgar Veso Ovcharov dünya rekoru denemesi niyetiyle geldikleri Kapadokya’da bu kez binlerce gökyüzü seyircisi önüne çıktı.

Kapadokya’da Lonchar ve Ovcharov ile 2500 seyirciyi gökyüzünde bir araya getiren ise Kapadokya işe özdeşleşmiş sıcak hava balonlarıydı. Bölgede dört mevsim uçan ve özellikle de yabancı turistlerin büyük rağbet gösterdiği balonları bu kez yamaç paraşütçüleri de rekor denemesi için kullandı. Kapadokya’da sıcak hava balonuyla yükselip atlayan sporcular muhteşem doğa manzarası üzerinde yamaç paraşütü ile uçtular.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin bir parçası olan Göreme Milli Parkı üzerinde önemli bir turistik eğlence olan hava balonlarının fonunda ilk kez böyle bir atlayış gerçekleştirildi Bu atlayış aynı zamanda üçlü senkronize sonsuz dönüş hareketinde bir rekor denemesine de sahne oluşturdu. Red Bull sporcuları Petar Lonchar ve Veso Ovcharov’a eşlik eden arkadaşları Onrej Prochazka, balondan atladıktan sonra birlikte 126 kez dönerek üçlü sonsuz döngü alanında bir dünya rekorunun sahibi oldu. Kapadokya gökyüzünde bu eşsiz manzaraya karşı zorlu rekor denemesini başarıyla tamamlayan sporcular ayrıca balonlar arasından geçerek şovlarını gerçekleştirdi.