Kapı altında mesajınız var

İngiltere maçı öncesi Milli Takım'da, teknik heyet futbolculara sahada taktik çalışması yaptırırken, mentör Turgay Biçer de moral, motivasyon desteği veriyor. Biçer zaman zaman oyuncularla tek tek görüşürken, zaman zaman da odalarının kapı altlarına ilginç mesajlar yazılı kartlar bırakıyor.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - İngiltere maçı öncesi Milli Takım'da, teknik heyet futbolculara sahada taktik çalışması yaptırırken, mentör Turgay Biçer de moral, motivasyon desteği veriyor. Biçer zaman zaman oyuncularla tek tek görüşürken, zaman zaman da odalarının kapı altlarına ilginç mesajlar yazılı kartlar bırakıyor. Üç gün, Ay-Yıldızlı futbolcular sabah uyandıklarında "Kolay olmadan önce, işler zor görünür" mesajını buldular kapı altlarında.
Önceki günkü mesaj "Yapabiliyorsa"; dünkü mesaj ise "kazanmak için"di Şenol Güneş ise öğlen saatlerinde futbolcularına maç kasetleri izlettiriyor. İngiltere'nin bütün maçlarının kasetleri bir kez daha dikkatle izlenirken, Ay-Yıldızlı ekibin, ilk maçı neden kaybettiğinin analizini de yapılıyor.
Can Çobanoğlu, Ada basını uyararak, "Her gün rüya görmek sağlık işaretidir ancak rüyaya inanıp hayatını belirlemek aptallıktır" dedi. Çobanoğlu, "Kimse gece yatıp, rüya görüp, gördüğü rüyayı yazıp, ertesi gün gelip yorum istemesin. Her gün değişik rüyalara inanıp hayatını belirlemek aptallıktır. Bizim bu aptallığa ortak olmamızı beklemeyin. Kimse bizi saha dışına çekip, saha içinde kendi istediğini yapamayacak" diye konuştu.
Çobanoğlu'ndan uyarı
Can Çobanoğlu, Ay-Yıldızlı futbolcuları bu suni gündemin dışında tutmaya çalıştıklarını söyleyerek "Bülent, Rio Ferdinand'ın kadrodan çıkarıldığını bile bilmiyordu. İngiliz gazetecilere bir şey söylüyorum, gazetelerde farklı açıklamalarım çıkıyor. Ama dediğim çıktı. Rakip tıpış tıpış geldi" dedi. Bilindiği gibi İngilizler, Makedonya maçı öncesi "Beckham ölüm tehdidi alıyor" bahanesi ve 'Liechtenstein stadı güvenli değil' gerekçeleriyle bu ülkelere gitmek istemediklerini açıklamışlardı.