Kaplan'ın 10 numarası Antal

Kaplan'ın 10 numarası Antal
Kaplan'ın 10 numarası Antal
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, takımın '10 numara' transferine ihtiyacı olmadığını söyledi.

ANKARA - Başkent temsilcisinin yeni teknik direktörü Mustafa Kaplan, yeni transfer Liviu Antal'ı Gençlerbirliği oyuncu izleme ekibinin 2 yıldır takip ettiğini belirterek, yeni transferi "hücumu düşünen bir oyuncu, golü düşünen bir oyuncu. Top ayağında iken etkili, topsuz alanda da sürekli hareketli" sözleriyle tarif etti.

Takım kurgusunda Antal'ı "10 numara" gibi oynatmayı planladığını dile getiren Mustafa Kaplan, takımda ayrıca bu görevi üstlenebilecek Nizamettin, İrfan Can Kahveci, Mervan ve Jimmy gibi oyuncuların da bulunduğunu kaydetti.

"EMEKÇİ BİR HOCAYIM"

Futbolcuya "bağıran çağıran" bir teknik adam olmadığını ifade eden Kaplan, "Emekçi bir hocayım. Benim için isim fark etmez, hak eden futbolcuya formayı veririm" diye konuştu.

Spor Toto 3. Lig'de geçen sezon şampiyonluk yaşadığı Hacettepe'den Gençlerbirliği kadrosuna alınan futbolculardan en az 2-3'ünün kırmızı-siyahlı ekibin kadrosunda yer bulacağını söyleyen Kaplan, "Gençlerbirliği genç bir takım olacak" ifadesini kullandı.

Kadroya 1 takviye daha yapılması durumunda sahaya daha iyi yayılan bir ekip haline geleceklerini belirten Kaplan, şunları söyledi:
"Nasıl geçen sene Stancu lig boyunca büyük işler yaptı, sakatlanınca Zec kendini gösterdiyse aynı şekilde takım içinde bazı oyuncular da ister istemez ortaya çıkacaktır. Ahmet Oğuz'u, Halil İbrahim'i Trabzonspor istiyorsa İrfan Can'ı Süper Lig takımları istiyorsa bu oyuncular Gençlerbirliği'nde olmalı. Evlatlarımız bunlar. Bu kulübün filiz lisanslı oyuncuları."

Yeni transferlerle iyi bir kadro oluşturacaklarını ifade eden Kaplan, kampta 33 futbolcunun bulunduğunu, bu sayıyı 26 ya da 28'e kadar düşürerek, yola devam edeceklerini sözlerine ekledi. (AA)