'Kaptan değilim ama liderim'

'Kaptan değilim ama liderim'
'Kaptan değilim ama liderim'
Galatasaraylı Wesley Sneijder, Hollanda A Milli Futbol Takımı'nda kaptan olmamasına karşın liderliğinin sürdüğünü söyledi.

LAHEY - 2014 Dünya Kupası için bulunduğu Brezilya'da 30. yaş gününü kutlayan Wesley Sneijder, ülke medyasına geleceği ve milli takımla ilgili değerlendirmede bulundu.

Medya mensuplarına üzerinde 30 yazan doğum günü pastasıyla poz veren başarılı futbolcu, "Kaptan değilim ama yine de liderim" dedi. Geçmişte 30 yaşında futbol oynayanları yaşlı bulduğunu ama şimdi bu düşüncesinin değiştiğini ve futbol hayatına devam edeceğini kaydeden Sneijder, "Dört yıl sonra yeniden görüşürüz" mesajı verdi.

Milli takımdaki havanın iyi olduğunu anlatan Sneijder, "Takım ruhu iki sene öncesine göre çok daha iyi. Bunun için elimden geleni yapacağım. Çünkü deneyimlerimden biliyorum, büyük turnuvada bu önemli" diye konuştu.

İspanya'ya karşı Cuma günü milli takımdaki 100. maçına çıkacak olan Sneijder, bu maçta başarılı bir sonuç almak zorunda olduklarını dile getirdi. "Mükemmeli gerçekleştirmek zorundayız" diyen yıldız futbolcu, İspanya karşısında baskılı ve hızlı oynadıkları takdirde istedikleri sonucu alabileceklerini vurguladı.

Turnuvadaki ilk maçını İspanya ile oynayacak Hollanda, 18 Haziran'da Avustralya, 23 Haziran'da ise Şili ile karşılaşacak. (AA)