Kaptan rekora çıkıyor

CSKA Sofya'yı, rövanş maçında da 3-0 yenerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı garantileyen Galatasaray, Süper Lige dönüyor. Devler Ligi'ne 9. kez girmeyi başararak omuzlarından büyük bir yükü atan Sarı-Kırmızılar, Gençlerbirliği karşısında da galibiyet kovalayacak.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - CSKA Sofya'yı, rövanş maçında da 3-0 yenerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı garantileyen Galatasaray, Süper Lige dönüyor. Devler Ligi'ne 9. kez girmeyi başararak omuzlarından büyük bir yükü atan Sarı-Kırmızılar, Gençlerbirliği karşısında da galibiyet kovalayacak.
Geçen hafta Bursaspor'la deplasmanda 2-2 kalarak sezonun ilk puanlarını yitiren Cim Bom'da sağ dizinde ödem oluşan Hakan Ünsal yer almayacak. Kuyruk sokumunda varolan ağrısına boğaz enfeksiyonu eklenen Berkant ile kasığında aşırı zorlamadan kaynaklanan ağrısı bulunan Volkan da, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki maçta forma giyemeyecek. Baliç ile Ümit Karan'ın da sakatlıkları sürüyor.
19 yaşında başladı
Bülent Korkmaz, Gençlerbirliği maçıyla Türkiye liginde 400. kez Sarı-Kırmızılı formayı giyerek Cüneyt Tanman'a ait olan 399 maçlık rekoru kıracak. İlk resmi maçını 19 yaşında, Derwall ve Mustafa Denizli'nin birlikte görev yaptığı dönemde oynayan Bülent, ilk yılında şampiyonluk sevincini de tatma ayrıcalığını yaşadı. Önceleri amatör olarak forma giyen kaptan, sezon ortasında 2.5 yıllık ilk profesyonel sözleşmesini imzaladı. Tecrübeli oyuncu, 400. maçıyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Bu gösteriyor ki, demek ki mesleğimi doğru, düzgün ve başarılı bir şekilde yapıyorum. Tabii ki çok mutlu ve gururluyum. Yeni bir rekor daha kırmak beni sevindiriyor. İnşallah benden sonrakiler de benim rekorumu kırarlar. Yurt dışında oynamayı çok istiyordum. Bir çok teklif de aldım ama gitmedim. Kendime hep dedim ki, 'teklifin gerçekten beni düşündürmesi lazım.'