Kaptanlar: Bu yeniler çok iyi

Beşiktaş'ın iki kaptanı Tayfur ve Sergen, takıma bu yıl katılan yeni transferleri değerlendirdi.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın iki kaptanı Tayfur ve Sergen, takıma bu yıl katılan yeni transferleri değerlendirdi. Her iki kaptan da yeni transferlerin doğru tercihler olduğunu belirtirken, genç oyuncuların takımın gücüne güç kattığını söyledi. Emre Aşık'ın çok iyi bir profesyonel olduğunu söyleyen Tayfur, "İki ayrı kişiliği var. Dışarıda çok sakin, saha içinde ise agresif, tam bir çılgın. Savunmada özellikle hava toplarındaki açığı rahat kapatacaktır. Gökhan ise tecrübesi olmadığı için heyecanlı. Zamanla bunu da aşacaktır" dedi.
Okan'ın herkesçe kabul edildiğini belirten Tayfur, "Takımın sağ kanadına inanılmaz bir dinamizm getirecek. Ahmet Hassan'ı anlatmaya gerek yok. Müthiş yetenekleri var" diye konuştu. Ümit'in takımın havasına çabuk alıştığını söyleyen Tayfur, Sinan içinse "Bu sezon ona çok ihtiyacımız olacak" dedi.
Sergen Yalçın ise Emre'nin en belirgin özelliğinin soğukkanlı olmasını gösterirken, genç Gökhan'ın çok dikkatli olduğunu ve ilk toplara yerinde müdahale ettiğini söyledi.
'Büyük işlere imza atarız'
Okan için, "Ona, gözüm kapalı pas atarım. Çünkü neler yapacağını iyi biliyorum" diyen tecrübeli oyuncu, Ahmet Hassan'ın çok farklı meziyetleri olduğunu belirterek, "Ahmet'i kenardan seyrettim. Hep kaleyi düşünüyor. Yani ortak yanımız çok. Birlikte büyük işlere imza atacağız. Ümit, kendini kanıtladı. Çok çalışkan ve asla pes etmeyen bir yapıya sahip. Beşiktaş'taki atmosfer herkesi olduğu gibi onu da olumlu etkileyecektir. Sinan ise sakat olduğu için kendini tam olarak gösteremedi, ancak adı üstünde, hazırlık dönemindeyiz. Uyum sağlarsa sorun çıkmaz. Ligler başlayıncaya kadar toparlanacaktır" diye konuştu. Bugün bir idman yapacak olan Beşiktaş, Barış Kupası için pazar günü Güney Kore'ye gidecek. (Spor Servisi)