Kaptanlardan mesaj var

Konfederasyon Kupası'nda oynadıkları futbolla göz dolduran Türk Milli Takımı kadrosundaki genç futbolcular bütün Avrupa'nın dikkatini çekerken...

  • Konfederasyon Kupası'nda oynadıkları futbolla göz dolduran Türk Milli Takımı kadrosundaki genç futbolcular bütün Avrupa'nın dikkatini çekerken, Fransa-Türkiye maçını izlemek üzere İngiltere ve İtalya'dan menajerler geldi. Özellikle Tuncay İngilizler'in ilgisini çekerken, Gökdeniz'i de İtalyanlar yakın takibe aldı. Tuncay'ı Fulham'ın, Gökdeniz'i Parma'nın izlettirdiği belirtildi.
  • Maçtan tam bir saat önce Türkiye'den kaptan Bülent Korkmaz, Fransa'dan ise kaptan Desailly dev ekrandan seyircilere mesaj gönderdi. İki kaptan 'Herkes ülkesi için en iyisini yapmaya çalışacak. Ancak önemli olan bu maçın bir dostluk havasında geçmesi. O yüzden sizlerden, seyircilerden 90 dakika takımlarını desteklemenizi ve fair-play içinde maçı izlemenizi bekliyoruz' dediler.
  • Fransız polisi, Brezilya-Türkiye maçında Türk seyircinin sahaya inmesinden sonra dünkü maça özel önlemler aldı. Yetkililer karşılaşma öncesi ve sonrası takviye güvenlik birimleriyle çalışırken, stadın etrafına özel tel örgü yaptırdı. Ayrıca stat girişinde VIP izleyeciler dahil tek tek sıkı bir şekilde arandı.
  • Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, maçı Fransa Futbol Federasyonu Başkanı ve FIFA başkanı Blatter ile birlikte izledi. Bu arada Brezilya maçından sonra Türkiye'ye dönen UEFA Başkanı Şenes Erzik de Paris'e geldi ve karşılaşmayı izledi.
  • İngiliz medya mensupları, Fransa-Türkiye milli maçına yoğun ilgi gösterdiler. Yaklaşık yüz yazar ve foto muhabiri karşılaşmaya akredite olurken, Adalılar'ın Türk seyircilerin bu maçtaki davranışlarını takip etmek için Paris'e akın ettiği ortaya çıktı.
  • Teknik direktör Şenol Güneş'in 'Nihat Kahveci'nin kasığında hafif sakatlık var. O yüzden Fransa maçına çağırmadık' açıklamasına gazeteciler inanmadı. Fransa basınında 'Nihat'a özel izin' haberleri yer aldı.
  • Teknik direktör Şenol Güneş, Fransa karşısına deneyimli futbolculardan oluşan bir onbir çıkarttı. İbrahim Toraman, Volkan, Servet, Fatih Sonkaya gibi isimleri yedek kulübesinde oturtan Şenol Güneş, Tuncay, Okan Yılmaz ve Selçuk'a ise yine şans verdi.