Kara 'Kanaryam' kara...

Bu sezon çok kötü bir performans sergileyerek hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe'de kulüp başkanı Aziz Yıldırım, bugün yapılacak olan toplantıda yöneticilere, "Ya para verin ya da eylül ayında kongreye gidip, yollarımızı ayırırız" mesajı verecek.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Bu sezon çok kötü bir performans sergileyerek hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe'de kulüp başkanı Aziz Yıldırım, bugün yapılacak olan toplantıda yöneticilere, "Ya para verin ya da eylül ayında kongreye gidip, yollarımızı ayırırız" mesajı verecek. Yıldırım, kendi istediği teknik adam konusunda da arkadaşlarına baskı yapacak. Altı aydır maaş almayan futbolcuların hiçbiri tatile çıkmadı; yönetimden para bekliyorlar. Paralar ödenmediği taktirde, yabancılar UEFA'da, yerliler ise Futbol Federasyonu'nda haklarını arayacaklar.
Takım UEFA'ya katılamayınca, Fenerbahçe'nin talip olduğu yabancı futbolcular da tekliflere sıcak bakmamaya başladı. Bu kötü tablonun ardından, gelecek sezon için endişeler şimdiden başladı. Camia bu kadronun tepeden tırnağa değişmesini isterken, yönetimin nasıl bir tavır içine gireceği henüz netlik kazanmadı. Ancak temelden bir değişikliğin de eski yıllarda yaşandığı gibi, bir uyum sorunu doğurmasının kaçınılmaz olduğu ifade ediliyor.
Menajer aranıyor
Sarı-Lacivertli yönetim, yeni sezon için menajer arayışlarına da başladı. Başkan Yıldırım, Rıdvan Dilmen ve Selim Soydan konusunda tercihini yapacak. Ancak Soydan'ın tecrübesi nedeniyle daha ağır bastığı ileri sürülüyor. Karar, bugün yapılacak toplantıda netleştirilip, kamuoyuna açıklanacak.
Fenerbahçe Asbaşkanı Atilla Kıyat, yönetimin bugün, teknik direktör konusuna son noktayı koymak için tek maddelik gündemle toplanacağını söyleyerek, "Her şey bu toplantıda görüşülüp, konuşulacak. Daum ve Ferdandez dışında başka isimler de gündeme gelebilir" dedi.
Futbolcular isyan etti
Sezon boyunca toplam 11 oyuncu çeşitli sebeplerle Sarı-Lacivertli takımla yollarını ayırdı. Başta Ortega olmak üzere, Rapaiç, Revivo, Washington, Oktay, Serhat ve kadro dışı kalan Yusuf, Ogün, Abdullah, Ali Akdeniz ve kaleci Oğuz takımın çöküşünü hızlandırdı.
Gemiyi terk etmeyip büyük fedakârlıklar yapan Recep, Ümit Özat, Ali Güneş, Cem, Erman, Johnson, Erhan Albayrak ve Semih gibi futbolcular ise kaderlerine isyan ettiler. Sonunda faturanın kendilerine kesildiğini belirten bu futbolcular, "Taraftar ile karşı karşıya kaldık. Fenerbahçe formasının başarısı için aylardır para pul almadan oynadık. Ancak karşılığında taraftardan ve camiadan küfrü, basından da en ağır eleştirileri aldık. Bunları hak ettik mi?" diyerek üzüntülerini dile getirdiler.