Kara Kartal, 5 yılda 'en iyi 16'ya uçacak

Kara Kartal, 5 yılda 'en iyi 16'ya uçacak
Kara Kartal, 5 yılda 'en iyi 16'ya uçacak

Beşiktaş yönetimi, Yeniden yapılandırma projesi ni dün medyaya yaptığı sunumla tanıttı.

Haber: METİN AKTAŞOĞLU - matin.aktasoglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, “5 yılda Avrupa ’nın en büyük 16 kulübü arasına girmeyi hedefliyoruz” dedi.
Beşiktaş’ın ‘yeniden yapılanma’ projesi, Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran ve Yeniden Yapılanma Komitesi Başkanı Adnan Dalgakıran tarafından dün tanıtıldı. 10 yıllık bir strateji ortaya koyduklarını belirten Dalgakıran, başkanı olduğu komitenin kendini bir yıl içerisinde lağvetmeyi planladığını da ifade etti.
Futbolda hedeflenen değişimi aktaran Kıran “Amaç, Beşiktaş’ı 5 yılda Avrupa’nın en büyük 16 takımı arasına sokmak. Bu seviyelere ‘Tesadüfen’ ulaşmak değil, orada kalıcı olmayı sağlamak istiyoruz. Kurulan ‘scout’ ekibi, A takıma her üç yılda en az iki oyuncu yükseltmek için çalışacak olan altyapı ve genç oyuncuların forma giyeceği pilot takımlarla yapılacak anlaşmalar Beşiktaş’ı başarıya götürecek. Proje resmen önümüzdeki sezon başında hayata geçecek” dedi.

Orman: FEDA kampanyası yanlış anlaşıldı
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ‘Feda’ projesinin mali bir proje olmadığını ve yanlış anlaşıldığını söyledi. Orman, “Feda mali bir şey değildi. Bu kampanyalarla Beşiktaş’ın mali olarak kurtulması söz konusu değil. Bu sadece, bir ruhu tekrar ateşleme projesiydi. Başarıya da ulaştı” dedi. Samet Aybaba’nın ortaya attığı ‘menemen olayı’nın da abartıldığını kaydededen Orman, “Konunun abuk sabuk yerlere gitmesinden rahatsızım. Olay, hocamızın gelenekleri itibariyle ortaya koyduğu bir şeydir. Sempatik tarafına bakalım, abartmayalım” diye konuştu.