Kara Kartal'da dün 'Divan-ı harp' vardı!

Kara Kartal'da dün 'Divan-ı harp' vardı!
Kara Kartal'da dün 'Divan-ı harp' vardı!

Metin Keçeli, kendisine karşı sert ifadeler kullanan Yalçın Karadeniz in üzerine doğru yürüdü. Fotoğraf: EMRE OKTAY

Beşiktaş ’ın dün yapılan aylık olağan divan kurulunda Demirören yönetiminin ikinci başkanı Metin Keçeli ile Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz arasında sert tartışmalar yaşandı.
Keçeli, Quaresma’nın gönderilmesinden ötürü Fikret Orman yönetimini kutlarken, eski asbaşkan Serdal Adalı’nın Portekizliyi uğurlamaya gitmesine ise tepki gösterip, “Beşiktaş’ın hiçbir etkinliğine gelmeyen birinin, Quaresma denen Beşiktaş’ın vampirini uğurlamak için havaalanına gitmesini kınadım. Kendisini görsem neler söyleyeceğim” dedi. Keçeli, son 8 yılın 2 yılında ikinci başkan olarak kendisinin de olumsuzluklarda sorumluluğu olduğunu söyledi.

‘Haydi def ol, saygısız’
Keçeli’nin günah çıkardığını söyleyen Karadeniz, yerinden kalkıp kürsüye yönelen Keçeli’ye yönelik, “Eski dostum Keçeli her konuyu yanlış anlar. Masaya getirir. Bir yönetimde bulunmuş, ikinci başkan görevine oturmuş, boğaz manzaralı güzel odasında ayaklarını uzatmış, günah çıkarıyor. Sen istifa etmesini bilemedin mi? Yerinden kalkma. Ben de kalkarsam farklı bir durum olur. Otur yerine, yerine geç. Senin devrin bitti. Eski arkadaşlarını yerin dibine batırıyorsun. Sana kimse inanmaz. Haydi def ol, saygısız” dedi. Keçeli, bu sırada Karadeniz’in bulunduğu bölüme doğru yöneldi. Araya girenler Keçeli’yi yatıştırdı.

Borç 502 milyon TL
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise önceliklerinin kulübü mahkeme ve haciz süreçlerinden kurtarmak olduğunu söyledi. Orman, stadın yıkımından önce AIK Stockholm ile bir veda maçı yapacaklarını söyledi. İnönü Stadı, 23 Kazım 1947’de Beşiktaş-AIK Stockholm maçıyla açılmıştı. AIK maçı 3-2 kazanırken stattaki ilk golü Süleyman Seba atmıştı. 132’si eski ve yeni yönetime olmak üzere kulübün net borcunun ise 502 milyon TL olduğu açıklandı.