Karadeniz Oyunları erkenden tatil

1. Karadeniz Oyunları'nın meşalesi, Trabzonspor'un Inter Toto maçı nedeniyle erken söndü. Oyunların orijinal tarih aralığı 02-08 Temmuz'du ancak açılış zamanında yapılsa da kapanış töreni zorunlu olarak dün gerçekleşti.

TRABZON - 1. Karadeniz Oyunları'nın meşalesi, Trabzonspor'un Inter Toto maçı nedeniyle erken söndü. Oyunların orijinal tarih aralığı 02-08 Temmuz'du ancak açılış zamanında yapılsa da kapanış töreni zorunlu olarak dün gerçekleşti. Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'la 1. Karadeniz Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Yunus Akgül, 2010'da organizasyona ev sahipliği yapacak Romanya'nın Uluslararası Spor Ajansı Başkanı Emanuel Fontenau'ya oyunlar bayrağını verdi.
Trabzon Kolbastı ekibinin, yöreye özgü bir oyun olan 'Kolbastı' gösterisinin ardından, havai fişekler eşliğinde oyunlar ateşi söndürüldü. Trabzonluların yoğun ilgi gösterdiği tören, Karadenizli sanatçı Volkan Konak'ın sevilen şarkılarını seslendirdiği konserle sona erdi.
Oyunlarda dün Türkiye, takım sporlarında üç madalya aldı. 'Filenin Genç Sultanları' altına uzanırken erkek futbol takımı gümüş, erkek basketbol takımı da bronz madalyayla yetindi. Ritmik cimnastik yarışmalarının son gününde yapılan alet finallerinde Türk sporcular, gençler kategorisinde bir gümüş ve üç bronz madalya kazandı. Türk sporcular, güreş müsabakalarının son gününü ise bir gümüş ve üç bronz madalyayla kapattı. (Spor Servisi)