Karadeniz Oyunları'nın en özel sporcusu

1. Karadeniz Oyunları'nda Bedensel Engelliler kategorisinde Türkiye'yi temsil edecek 12 yaşındaki Beydullah Eroğlu, doğuştan kollarının bulunmaması ve bir ayağının kısa olmasına rağmen, azmiyle,
inancıyla uluslararası alanda başarı hedefliyor.

TRABZON - 1. Karadeniz Oyunları'nda Bedensel Engelliler kategorisinde Türkiye'yi temsil edecek 12 yaşındaki Beydullah Eroğlu, doğuştan kollarının bulunmaması ve bir ayağının kısa olmasına rağmen, azmiyle,
inancıyla uluslararası alanda başarı hedefliyor. Türkiye'de Orhan'ın dışında bu durumda başka sporcu bulunmazken, dünya üzerinde yalnızca Çin, Kore ve Arjantin'de Beydullah'la aynı soruna yaşayan sporcular var.
Antrenör Osman Cullu, oyunlar için girdikleri kampa kadar Beydullah'ın simit diye tabir edilen botla yüzdüğünü kaydederek, "Kamp öncesi botu çıkardık. İlk hedefimiz, Beydullah'ı 2008'den sonra uluslararası arenaya çıkarmak. Çünkü çok azimli ve istekli. Buradaki oyunlarda esas amacımız madalya değil" ifadesini kullandı.
İlk altın Türkiye'nin Dün başlayan oyunlarda ilk altın madalyayı Türkiye kazandı. Hopa-Rize arasındaki birinci etap bisiklet yarışlarında Türk Milli Takımı'ndan Mustafa Sayar birinciliği elde ederken, İsmail Aksoy da üçüncü oldu. Takım müsabakalarında ise Türkiye günü üç galibiyetle kapadı. Ay-Yıldızlılar, bayanlar voleybolda Azerbaycan'ı set vermeden yenerken, erkekler basketbolda Romanya'yı 103-64 mağlup etti. Erkekler futbolda ise Türkiye, Gürcistan'ı 5-3'lük skorla geçti. (Spor Servisi)