Karadeniz'de dostça biten bir karşılaşma

Euro 2008 elemelerinde birbirleriyle oynamak istemeyen ve UEFA kararıyla maçları iptal edilen Azerbaycan ile Ermenistan, 1. Karadeniz Oyunları'nda karşı karşıya geldi.

GİRESUN - Euro 2008 elemelerinde birbirleriyle oynamak istemeyen ve UEFA kararıyla maçları iptal edilen Azerbaycan ile Ermenistan, 1. Karadeniz Oyunları'nda karşı karşıya geldi. Atatürk Stadı'nda yapılan maç öncesi genç oyuncular birbirleriyle tokalaşırlarken, takım kaptanları da karşılıklı flamalarını verdi. Herhangi bir gerginlik yaşanmayan maç dostça bir skorla 0-0 bitti.
Maçın ardından bir açıklama yapan Ermenistan Milli Takımı Teknik Direktörü Armen Sanamyan, Türkiye'ye gelirken Azerbaycan'la karşılaşacaklarını bildiklerini belirterek, "Oyuncularımıza bunun spor müsabakası olduğunu anlattık. Türkiye ile Ermenistan'da maç oynamak istiyoruz. Spor dostluk ve kardeşliktir" dedi.
Azerbaycan Milli Takımı oyuncularından Orhan Hasanov ise, "Ermenistan topraklarımızı işgal etti. Her ne kadar bir spor müsabakasına çıksak da onlar topraklarımızdan çekilmediği sürece dostluk mesajı vermemiz mümkün değil" diye konuştu.