Karadeniz'de gerilim üst düzeyde

Trabzonspor'da kongre gerginliği bitmiyor. Dün yapılması planlanın kongrenin yönetim tarafından ileri bir tarihe ertelenmesine rağmen 100'e yakın üye tepki için 19 Mayıs Spor Salonu'na geldi.

TRABZON - Trabzonspor'da kongre gerginliği bitmiyor. Dün yapılması planlanın kongrenin yönetim tarafından ileri bir tarihe ertelenmesine rağmen 100'e yakın üye tepki için 19 Mayıs Spor Salonu'na geldi. Sicil kurulu genel sekreteri Osman Çavuşoğlu, yönetim kurulunun görevlerini yerine getirmediği ve salonu hazırlamadığı yönünde bir tutanak tuttuklarını, üyelerin kongre salonuna geldiğini belgelemek adına imza aldıklarını söyledi.
Başkan adaylarından Hacı Yıldız, listesindeki isimlerle birlikte 19 Mayıs Spor Salonu'na gelirken, diğer başkan adayı Sadri Şener ve İbrahim Hacıosmanoğlu salona gelmedi. Şener'in listesinde asbaşkan olarak düşündüğü Hayrettin Hacısalihoğlu ve diğer isimler de genel kurulun ertelenmesine tepki amacıyla salona geldi.
Hacı Yıldız, "Ben bu süreçten sonra Nuri Albayrak'ın aday olacağını düşünüyorum. Çünkü Akyazı projesinden doğan rantı kullanmak istiyorlar. Biz rantı değil, sadece Trabzonspor'u düşünüyoruz. Burada kimse Trabzonspor'u düşünmüyor, Türkiye'ye rezil olduk. İnsanlar sanki kamera şakası yapıyorlar. Adaylıktan asla çekilmeyiz" dedi.
Trabzonspor Başkan adaylarından Sadri Şener'in listesinde yer alan Hayrettin Hacısalihoğlu ise kongrenin ertelenmesinden yönetimin sorumlu olduğu belirterek, "Salona geldiğimizde yönetimin kongreyle ilgili bir hazırlık yapmadığını gördük. Bunu daha önceden planladıklarını tespit ettik. Kulüp önemli bir yara aldı" dedi. Trabzonspor'da geçtiğimiz dönem yapılan seçimde başkan Nuri Albayrak'a karşı kaybeden İskender Önal, Trabzonspor'un tarihinde bu olayın bir kara leke olacağını belirtti.
Şener: Kongre şarttı
Salona gelmeyen ancak Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen Sadri Şener ise gelinen noktada artık yapacak bir şeyin olmadığını belirterek şöyle konuştu: "Takımın ve kulübün içinde bulunduğu şartlara bakarsanız, Trabzonspor'un bu kongreyi yapması gerekiyordu. Erteleme nedenini bilmiyorum, bilmek de istemiyorum. Zaten kimseye de bir şey söylemiyorlar. Mahkeme süreci düşünmüyoruz, buna gerek yok" dedi. (Spor Servisi)