Karadeniz'den mesaj var: Hepimiz kardeşiz

Bu yıl ilki Trabzon'da gerçekleştirilen Karadeniz Oyunları, ilişkilerinde sorun yaşayan ülkelerin sporcularını bir araya getiriyor, hep birlikte dostluk mesajı veriliyor.

TRABZON - Bu yıl ilki Trabzon'da gerçekleştirilen Karadeniz Oyunları, ilişkilerinde sorun yaşayan ülkelerin sporcularını bir araya getiriyor, hep birlikte dostluk mesajı veriliyor. Türkiye, Yunanistan ve Ermenistan Milli Takımı yetkilileri de benzer bir şekilde bir araya gelerek dostluk mesajı verdi. Türkiye Atletizm Milli Takımı, Yunan ve Ermeni sporcu ve antrenörleri yanlarına alarak 'Hepimiz kardeşiz' diye bağırdı. Ermenistan Futbol Milli Takım Antrenörü Sanayan Arman, Trabzon'da çok iyi ağırlandıklarını belirterek, "Gerçekten güzel bir organizasyon oldu. Türkiye'de olmak güzel" dedi.
Yunanistan Atletizm Milli Takım kafile yetkilisi Skarpos George oyunların iki ülkenin kaynaşması açısından büyük şans olduğunu belirterek, "Arada sorunlar olabilir. Ama bunları birlikte aşabileceğimizi düşünüyoruz" dedi. Türkiye Atletizm Takım Antrenörü Süleyman Altınoluk ise şöyle konuştu: "Belki siyasi anlaşmazlıklar olabilir.
Ama bunlar sporda karşımıza çıkmaz. Yunanistan da, Ermenistan da bizim kardeşimiz." Oyunlarda İkinci Etap Bisiklet Yarışı'nda birinciliği Eyüp Karagöbek elde ederken yüzmede iki Türkiye rekoru kırıldı. Futbolda ise Türkiye, Arnavutluk'u 2-0 mağlup etti.