Karaman: Galatasaray'la anılmak sevindirici

Karaman: Galatasaray'la anılmak sevindirici
Karaman: Galatasaray'la anılmak sevindirici
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, isminin Galatasaray ile anılması konusunda, "Her futbolcunun, teknik direktörün büyük kulüplerle isminin anılması güzeldir" dedi.

RİZE - Hikmet Karaman, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde idman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Osmanlıspor'un atağa etkili çıkan bir ekip olduğunu, milli takım arasını da iyi değerlendirdiğini belirtti.

Milli takımlara 4 futbolcu gönderdiklerini ve takım çalışması yapamadıklarını vurgulayan Karaman, "Milli takımdan dönecek oyuncularla ilgili sıkıntılarımız var. Çok yorucu yolculuklardan sonra dönecekler. Viera'nın ise sakatlığı var. Kendisi ile yaptığımız görüşmede maça engel teşkil edebileceğini söyledi. Maça kadar milli takımdan dönenlerin yetişmesi zor görünüyor. Bir günlük süre ile maça gelip çıkmaları işimizi zorlaştırıyor" diye konuştu.

İç sahada beklenmedik puanlar kaybettiklerini ve telafisinin deplasmanda kazanılacak maçlar olduğunu kaydeden Karaman, "Kendi sahamızda iki maç kaybettik. Galatasaray'ı yenerek bunun birini telafi ettik. İç sahadaki mağlubiyetlerin telafisi için galibiyete ihtiyacımız var. Rakibin iyi oyunculardan kurulu olduğunu biliyoruz. Biz de iyi durumdayız. Sonucu sahadaki oyuncular belirleyecek. Ligin ortalarında kendimize sağlam bir yer edinmek ve geleceğe sağlam bakmak istiyoruz. Bunun için Osmanlıspor karşısında galibiyet önemli" ifadelerini kullandı.

HAMZAOĞLU'NUN GÖREVİNDEN AYRILMASI

Karaman, Galatasaray'dan ayrılan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun geçen sezon üç kupayı da kazandığını belirterek, şöyle devam etti:
"Hamza benim iyi bir arkadaşım. Futbolda hepimiz aynı şekilde gidiyoruz. Bu Galatasaray yönetimi ile kendi arasında olan bir olay. Geçen yıl eski bir futbolcu arkadaşımızın ayağı kesilmişti. Aramızda para toplayıp protez ayak almak için kampanya başlattık. Yardımı ilk yapan, hesaba ilk parayı çıkaran kişidir Hamza Hamzaoğlu. Hamzaoğlu kişilikli bir adamdır ama futbolda görüş ayrılıkları oluyor. Bütün arkadaşlarımıza yöneticilere saygımız var ama neticede fikir uyuşmazlıkları oluyor."

İsminin Galatasaray ile anılması konusunda ise Karaman, "Bu elbette benim ve kulübüm açısından sevindirici olur. Bu teklifler, kulübün doğru yerde olduğunu gösterir ama bu tekliflerin zamanlaması çok önemli. Ben Çaykur Rizespor'un teknik direktörüyüm. Her futbolcunun, teknik direktörün büyük kulüplerle isminin anılması güzeldir ama bu kulübün başkanı yönetimi var. Bu şekilde gündeme gelmesi kulübümüz, başkanımız, şehir adına soru işareti. Biz şu anda hafta sonu Osmanlıspor maçını düşünüyoruz ve buna hazırlanıyoruz. Bizim şu anda tek düşüncemiz Osmanlıspor maçına iyi hazırlanıp şehre üç puan ile dönmek" yorumunda bulundu.

YEŞİL-MAVİLİLERDE 6 EKSİK

Çaykur Rizespor, Osmanlıspor ile 22 Kasım Pazar günü deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Karaman yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana milli takımlarından dönmeyen Durgham İsmail, Viera, Oboabona ve Kweuke katılmadı. Sakatlıkları bulunan Sylvestre ve Eren Albayrak ise takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalıştı.

Yeşil-mavili ekipte Osmanlıspor karşısında bu futbolcuların görev alma şansının zor olduğu ifade edildi. (AA)