Karaman: Kolay rakip değil

Karaman: Kolay rakip değil
Karaman: Kolay rakip değil
UEFA Avrupa Ligi play-off turunda karşılaşacakları Arnavutluk'un Kukesi takımını değerlendiren Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, "Kağıt üzerinde kolay görünebilir ama zor bir rakip" değerlendirmesini yaptı.

Radikal.com.tr/dha - Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Arnavutluk’un Kukesi takımı ile eşleşti. Bu eşleşmeyi Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman bir televizyon kanalına yorumladı.

Ünal Karaman şu açıklamayı yaptı:

“Bu sene hangi yarışmada olacaksak en iyisini yapacağız, en iyisine talip olacağız, şampiyonluğa oynayacağız, kupalar kazanmak için oynayacağız. Rakibimize saygı duyuyoruz. Kağıt üzerinde kolay bir rakip görülebilir ama zor bir rakip. 6 maç oynayan, 3 rakip eleyerek bu aşamaya gelen bir rakip. İyi milli futbolcuları var. Biz turu geçmek istiyoruz.”

Ünal Karaman açıklamalarında Trabzonspor’un şu andaki durumuna ve transfer çalışmalarına da yer verdi, “Önceliğimiz forvet arayışı. Yarışmacı bir kadroya sahibiz. Ancak forvette açık var. Janko ve Batuhan henüz hazır değil form olarak. Hırsı ve arzusuyla en yakın zamanda hazır olacaktır. En az hata yapan bir ekip olmak istiyoruz. Transfer çalışmalarımız da devam ediyor. Trabzonspor’a ve Türkiye’ye yakışır bir oyuncu transfer etmek düşüncesindeyiz. Yabancı fazlalığımız da var. Bu yüzden hassas davranıyoruz."

Avrupa'da rakipler belli oldu

Arsenal: Forvetini arayan dev

Belözoğlu: En zorunu çektik!ÇAKIROĞLU: "BİZİM İÇİN RAKİP ÖNEMLİ DEĞİL


"
Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu ise, rakibin kendileri için önemli olmadığını belirterek, "Sahada önemli olan bizim ne yaptığımızdır. Rakibe tabi ki saygı duyuyoruz ve önem veriyoruz. Ancak istediklerimizi yaptığımız takdirde kazanamayacağımız maç yoktur. Şu anda forvet mevkiine bir ihtiyacımız var. Bu konuda iki üç isimle de temas halindeyiz. En kısa zamanda bu arayışlara bir son vermek istiyoruz" dedi.


YÜZLER GÜLÜYOR UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Minsk'i 1-0 ve 0-0'lık skorlarla eleyerek Play Off'a kalmaya hak kazanan Trabzonspor'da yüzler güldü. Teknik Direktör Mustafa Akçay, dün akşam oynanan maçta oynanan futbolun eleştirilebilecek yanları olduğunu vurgularken, ilerisi için umutlu konuştu. Dinamo Minsk'in beklediklerinden daha iyi bir görüntü ortaya koyduğunu vurgulayan Akçay, şöyle dedi:
"Topu ayağımızda tutma ve top kazanma konusunda sıkıntılarımız var. Top kazanmak bir ruh işidir, kişilikle alakalıdır. Topu kazanacak kişinin saldırgan bir tutumu olacak. Psikoloğumuz ile bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Forvet ihtiyacımız var. Ancak Trabzonspor'un şartları şu anda bazı transferleri çok çabuk bitirmeye izin verecek gibi değil. Bu strateji şu anda gizli ve sessiz, bize uygun Devam ediyor. Yönetim kurulumuzun da bu konuda çalışmaları var. Üçüncü bölgedeki kalış sürecimizden bunu anlamak zor değil. Ama bunu çok afaki bir sorunmuş gibi göstermek de doğru olmaz. Yönetimimiz bir santrafor oyuncusunu kadromuza katacaktır."
Spor Toto Süper Ligi'nde önce Beşiktaş , ardından da Avrupa'da FC Kukesi ile kısa zamanda önemli maçlar oynayacakları da vurgulayan Akçay, şöyle konuştu:
"19 Ağustos'ta Beşiktaş, 22 Ağustos'ta FC Kukesi ile oynayacağımız Avrupa kupası maçı arasında kısa süreyi sorun etmiyoruz. Çünkü bunları planlayarak çalışıyoruz. 28 oyuncumuz var. Dolayısıyla rotasyon ile bu sorunu çözebiliriz. Kulübede yüksek kalitede oyuncularımız bulunuyor. Bu nedenle bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum."

"BENİM FELSEFEMDE SAVUNMAYI DEĞERLİ KILMAK VARDIR"

Akçay, savunmaya önem veren bir teknik adam olduğunu da ifade ederek, "Benim felsefemde savunmayı değerli kılmak vardır. Bugün savunma sizi şampiyon yapar. Şu ana kadar oynadığımız 4 müsabakada savunma kalitesinin biraz daha ön planda olduğunu görüyorsunuz. Ben savunmaya değer veren ancak ofansif atakları sınırlayan bir teknik adam değilim. Asla savruk bir anlayışı kabul etmem. Şu anda savunmada güçlü bir rekabet var. Bu rekabetten çok olumlu çıkacağız. Sadece biraz sabırlı olmalıyız. Bosingwa ve Aykut Demir gibi iki kaliteli oyuncu bize katıldı. Bu oyuncuların getireceği rekabet enerjisinin bize çok olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Daha iyi seviyeye geleceğiz" dedi.

VOLKAN ŞEN'E ÖZEL İZİN
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, geçtiğimiz günlerde eşi Amerika'da doğum yapan ve baba olmasına karşın takımdan ayrılmayan ve dün akşam Dinamo Minsk maçında başarılı bir görüntü ortaya kolay Volkan Şen'e jest yaptı. Akçay, maçın ardından soyunma odasında Volkan'a, "Sen sahada bizim için elinden geleni yaptın. Ayakta kaldın, savaştın. Salı gününe kadar izinlisin, ailenle bol bol vakit geçir" dedi. Bu jest karşısında oldukça mutlu olan Volkan da maçın ardından ABD'nin yolunu tuttu.