Karaman skordan memnun

Karaman skordan memnun
Karaman skordan memnun
Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Sırbistan temsilcisi ile berabere kaldıkları maçı değerlendirdi.

NOVİ SAD (AA) - Hikmet Karaman, 2-2 berabere kaldıkları Voyvodina maçının ardından yaptığı açıklamada, Novi Sad'da oynanan maçın, yeni transferlerle çıktıkları ilk ciddi sınav olduğunu belirterek, "Burada oyuncularımızla gelişmekte olduğumuzu gördük" diye konuştu.

Avrupa Ligi maçında büyük hata


Avrupa Kupası'nın ilk ayağında 2-2'lik sonuçla Bursa'ya, taraftarların önüne motivasyonu yüksek bir şekilde geri dönmeyi sağladıklarını ifade eden Karaman, şunları söyledi:
"İki gol yedik. Aslında 1-0'dan sonra 2'yi bulmamız gerekiyordu, bulabilirdik. Karşımızda genç , diri, yaş ortalaması 23, kontraatak futbolunu çok iyi oynayabilen ve bir ekolü olan takıma karşı oynadık. Bence iyi bir maç oldu, belki tempo, maçın daha güzelleşmesine sebep olabilirdi ama nem oranı ve sıcaklık bunu da engellemiş olabilir. Oyuncularımı kutluyorum, bize gösterdiği konukseverlik ve pozitif ilişkiler için hem teknik direktörlerine hem de buradaki insanlara teşekkür ediyorum."

VOYVODINA CEPHESİ

Voyvodina Teknik Direktörü Marko Nikoliç ise Bursaspor'un teknik anlamda çok kaliteli oyunculardan oluşturulduğunu dile getirdi.

Nikoliç, "Bursaspor'un çok kaliteli bir takım olduğunu maçtan önce de biliyorduk. Bu yüzden maçı dengeli bir şekilde tamamlamaya çalıştık. İlk yarıda rakibin topa sahip olmakta üstünlük gösterdiği anlarda sabırsızlandık ve bu ileride gol yememize de yol açtı" yorumunda bulundu.

Maçın sonlarına doğru gol yedikleri için üzüntü duyduğunu ifade eden Nikoliç, "Novi Sad'da rövanş öncesi her şeyin bittiğini kimsenin düşünmesini istemiyorum. İçeride daha da iyi oynayan, taraftar desteğini alacak Bursaspor'a karşı rövanşta da bu akşam yaptığımız gibi mücadele edeceğiz. Hiçbir şey bitmiş değil" diye konuştu.

Bursaspor istediğini 90'da aldı