Karaman'dan sert çıkış: Adamlık yoksunları

Karaman'dan sert çıkış: Adamlık yoksunları
Karaman'dan sert çıkış: Adamlık yoksunları
Ünal Karaman sert çıktı: Kendini yönetemeyenler, diğer insanlara yön veriyor. 'Ben bilirim' diyenlerin olduğu yerde bunlar doğal. Alavere dalavereyi iyi bilen adamlık yoksunları.

Radikal.com.tr - Trabzonspor ’da teknik direktör Şenol Güneş’in istifasının ardından takımdan ayrılan yardımcı antrenör Ünal Karaman Bugün gaztetesine sert açıklamalar yaptı.
Türkiye ’de kulüplerin bozuk yapısını ve teknik direktörlerin istikrarsız olması nedeniyle istikrarsız bir durumun ortaya çıktığını kaydeden Karaman, “Biz sporun içinde olduğumuz için sadece bu camiadaki insanları görüyoruz. Görev yapanı, göreve geleni, görevden gönderileni hepsini bir bütün olarak değerlendirirsem, bu durumu fikirsel donatım eksikliği ve insan kalitesi yetersizliği olarak ifade ederim. Bu durumu, kendini yönetemeyen insanların birilerine, toplumuna yön verecek pozisyondaki görevlere talip olmasına yoruyorum. Bu kadar eksikliğin olduğu yerde de bu tarz şeylere zaaf olarak bakmamak lazım. Makul bir şekilde şunu diyebilirim, iyi efendiler iyi... Ortam böyle bir ortam. Alavere, dalavereyi iyi bilen, adamlık yoksunu her kesimin yansıması” dedi.
Mevcut şartlarda futbolun istikrarsız olmasının çok doğal karşılanması gerektiğini dile getiren Ünal Karaman sözlerine şöyle devam etti: “Sporda olanları görüyoruz... Hal böyle olunca da bu tür değişimleri normal karşılamak lazım. Dostluğun, samimiyetin, hoşgörünün kalmadığı, eğitimin yetersiz olduğu, insanların ‘Ben bilirim’ mantığıyla hareket ettiği bir ortamda bunlar doğal. Bu durumu tek bir camiaya mâl etmek doğru olmaz. Futbolun genel durumu bu şekilde."
Trabzonspor, Şenol Güneş’in istifasının ardından "Ünal Karaman ile yola devam edilebileceği" yönünde haberler yayınlansa da Tolunay Kafkas ile anlaşmayı tercih etmişti.