Karamürselspor küllerinde doğuyor

Karamürselspor küllerinde doğuyor
Karamürselspor küllerinde doğuyor
Başpehlivan Ekrem Yavuz'un ikinci başkanlığını yaptığı Karamürselspor yeniden eski güzel günlere dönmenin hesaplarını yapıyor.
Haber: EFKAN BUCAK / Arşivi

Kocaeli’nde kurulan ilk resmi kulüp olan, dört sezon 3. Lig’de mücadele eden ancak son iki sezondur liglere dahi katılamayan Karamürselspor küllerinden doğmaya hazırlanıyor.

Türk spor kamuoyunda ismini daha çok yetiştirdiği başpehlivanlarla duyuran, Ahmet Taşçı, Gazanfer Bilge, Aydın Demir, Ekrem Yavuz, Gökhan Arıcı, Kaan Kaya, Erkan Ertan gibi önemli isimleri bağrından çıkaran Karamürsel artık futboldaki başarılarıyla da anılmak istiyor.

BAŞPEHLİVAN YAVUZ, İKİNCİ BAŞKAN

Sarı-Lacivertli kulübü içinde bulunduğu darboğazdan kurtarmak için düğmeye basan isimlerden biri de zaten, Kırkpınar’da iki kez ikincilik kürsüne çıkan, Karamürselspor’da da İkinci Başkanlık görevini yürüten Ekrem Yavuz. Akın Bilge Başaran’ın da başkanlık yaptığı Karamürselspor, bu sezon katılacağı 2. Amatör Lig için çalışmalarına başladı. İlçe halkının da büyük desteğini alan Sarı-Lacivertliler’de tek hedef şampiyonluk. Kulüp uzun vadede yeniden profesyonel lige yükselmeyi hedefliyor.

İkinci Başkan Emrem Yavuz, “Karamürsel sporu seven bir ilçe, büyük de bir potansiyel var. Biz de bu potansiyeli değerlendirip Karamürselspor’u eski güzel günlerine döndürmek amacındayız. İlçemiz güreşte zaten bir marka. Aynı başarıyı futbolda da gösterip bir diğer yeşil sahada ilçemizin adını duyurmak istiyoruz. Takımımızın tamamı Karamürsellilerden oluşuyor. Bu yörenin gençleriyle başarıya ulaşacağımızı umuyorum” dedi.

AHMET TAŞCI DA BAŞKANLIK YAPTI

1923 yılında Karamürsel Gençlik Spor Kulübü adıyla kurulan kulüp daha sonra ismini Karamürselspor olarak değiştirdi. 1993-1994 sezonunda 3. Lig’e yükselen Kocaeli temsilcisi dört sezon profesyonel liglerde mücadele etti. Dokuz kez Kırkpınar başpehlivanı olan Karamürselli Ahmet Taşçı da bir dönem Sarı-Lacivertli Kulüpte başkanlık yaptı.