Karan'dan bir yıllık imza

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, futbolcuları Ümit Karan ile sözleşmelerini bir yıl daha uzattıklarını söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, futbolcuları Ümit Karan ile sözleşmelerini bir yıl daha uzattıklarını söyledi. Dürüst, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında, Ümit Karan ile sezon içinde yaptıkları anlaşma ile 30 Nisan tarihine kadar opsiyon tanıdıklarını belirterek, "Bugün de o tarihi beklemeden kendisiyle anlaşmaya ulaştık. Ümit bir yıl daha Galatasaray'ın futbolcusu olacak" dedi.
Dürüst, basın mensuplarının, 'Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu sürekli hakemlerden yakınıyor. Galatasaray'da da böyle miydi?' sorusu üzerine, "Kendisi şu anda Beşiktaş'ın teknik direktörü, ben yorum yapamam. Bizi Lucescu ile iyi geçen iki sezon yaşadık" diye yanıtladı. "Geçmişte, 'Beşiktaş, hakemlerle birlikte 100. yılını kutlar' şeklindeki açıklamalarınızda bir değişiklik oldu mu?" şeklindeki soru üzerine de Dürüst, şöyle konuştu: "O zaman Beşiktaş hakem seçimi yapıyordu. Ben de latife olarak böyle söylemiştim. Ortamı germeden böyle latifeler yapılmalı. Hakem tercih etmek yanlış. Ancak, geçmişte bizim de hakemlerden yana serzenişlerimiz olmuştur. Şampiyonluk yarışı sırasında belli oranda bazı konulara duyarlı olmaları normaldir."
'Revivo'ya anlayış gösterdik'
Dürüst, İsrailli yıldız Haim Revivo'nun milli takıma gönderilmesine de açıklık getirdi. İsrail'in 30 Nisan çarşamba günü çok önemli bir milli maç oynayacağını anlatan Dürüst, "FIFA, mili futbolculara dört gün önceden ülkelerine gitmesine izin veriyor. İsrail Milli Takımı'nın teknik direktörü de bizden Revivo'nun en geç cuma günü gelmesini istedi. Biz de milli dava nedeniyle oyuncumuza anlayış gösterdik" şeklinde konuştu.
Transfer çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan ve sezon sonu gelmeden kesin adım atmayı düşünmediklerini dile getiren Dürüst, "Ligin sonu gelsin, transfer gündeme gelecektir. Lig bitmeden kesin adım atmak istemiyoruz. Çalışmalar şu anda teknik düzeyde devam ediyor. Bunlar, yönetim kuruluna geldiğinde girişimlere de başlarız" diyerek sözlerini tamamladı.