Karanlık: At kanı kullanmadık

Karanlık: At kanı kullanmadık
Karanlık: At kanı kullanmadık
Beşiktaş Kulübü Doktoru Ertuğrul Karanlık, son dönemde siyah-beyazlı takımda yaşanan sakatlıklarla ilgili yapılan spekülasyonlara değindi.

İSTANBUL (AA) - BJK TV'ye konuşan Ertuğrul Karanlık, hep adale sakatlıkları yaşandığının yazıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Adale sakatlıkları yazıldı çizildi ve arkadaşlarla oturduk istatistik yaptık. 10 futbolcu adale sakatlığı yaşamış, 3'ü birinci, 6 tanesi ikinci, 1'i de üçüncü derece yırtık. Şimdiye kadar 3 tane birinci derece yırtık yaşadık ve bir hafta içinde takıma verdik. Altı tane ikinci derece yırtık yaşadık, 10-12 gün içinde takıma verdik, en fazla bir maç kaçırdılar. Oğuzhan da üçüncü derece yırtık yaşadı ve 3 maç kaçırdı."

İsmail'in büyük şanssızlığı


"Tedavi yaptığımız futbolcular, aynı yerden sakatlanmadı" diyen Karanlık, "Geçen sezon herkes 'Almeida sakat, bel fıtığı' diyordu. Evet var ama biz maçlar başlamadan önce belden 16 tane iğne yaptık. Bugüne kadar de bir maç gribal enfeksiyon nedeniyle, bir maç da cezası nedeniyle oynayamadı. Yazılanlar gibi at iğnesi, at kanı falan da kullanmadık" ifadelerini kullandı.

Karanlık, Atiba Hutchinson'ın milli takımdan geldiğinde arka adale ağrılarından bahsettiğini belirterek, "Asıl sıkıntının belde olduğunu söyledik. Bir hafta zaman istedi sonra bizim tedaviyi kabul etti ve oynamaya başladı" diye konuştu.

Gökhan Töre'den kavga açıklaması