Karda zordur oynamak...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, maç öncesi yaptığı açıklamada, hava koşulları nedeniyle hafta boyunca çalışamadıklarını belirterek, "Bu havada oynayacağız.

  • Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, maç öncesi yaptığı açıklamada, hava koşulları nedeniyle hafta boyunca çalışamadıklarını belirterek, "Bu havada oynayacağız. Allah oyunculara ve seyircilere yardım etsin. Futbol aslında bir şov oyunu... Böyle koşullarda oynayanın da, izleyenin de keyif alması imkânsız" dedi.
  • Fenerbahçe'nin teknik sorumlusu Oğuz Çetin, antrenör Nurettin Güven ile birlikte dün geceki maçı izledi. Şeref tribününde Galatasaraylı yöneticiler, son derece sıcak karşıladı ve büyük bir nezaketle ağırladı.
  • Marmara Bölgesi'nde günlerdir devam etmekte olan yoğun kar yağışı nedeniyle Ali Sami Yen'in zemini maç başlayana dek sürekli temizlendi. Yaklaşık yüz kişinin çalıştığı çalışmalarda saha çizgileri kömür tozlarıyla belirginleştirilirken, kar yağışı nedeniyle bu çizgilerin üzeri hızla kapandı. Temizleme ekipleri, devre arasında iki ceza sahasını da olabildiğince kardan kurtarmaya ve çizgileri görünür kılmaya uğraştılar.
  • Galatasaray, ligde 76 gün sonra taraftarıyla buluşurken, Sarı-Kırmızılı seyirciler, soğuk nedeniyle maça fazla ilgi göstermedi. Taraftarlar kapalı tribüne 'Ortega forması getirene, bedava İspanyolca dersi' yazılı pankart açarak, Fenerbahçeli taraftarlara göndermede bulundu.
  • Sarı-Kırmızılılar'ın devre arasında transfer ettiği Revivo, Xavier, Lukunku ve Suat Usta, Malatyaspor maçında ilk kez İstanbul'da taraftarlarıyla buluştu. Galatasaray'da, sözleşme yenilememesi spekülasyonlara yol açan Hasan Şaş, maç kadrosuna alınmadı. Terim'in yıldız oyuncuyu gözden çıkardığına dair söylentiler giderek yoğunlaşıyor.
  • Kapalı tribünde bulunan Galatasaray taraftarları, maç öncesinde kendilerine yakın bir bölgede ısınan Malatyasporlu futbolcuları kartopu yağmuruna tuttu. Malatyasporlu futbolcular, çareyi sahanın ortasına giderek, burada ısınmakta buldu.
  • Eski açık tribünde bulunan Galatasaraylı ve Malatyasporlu taraftarlar da birbirlerine kartopu attı. Açık tribündekiler, daha sonra yönetim tarafından kapalı tribüne alındı. PAF maçını 4-1 Galatasaray kazandı.