Karim Benzema: Ben suçsuzum!

Karim Benzema: Ben suçsuzum!
Karim Benzema: Ben suçsuzum!
Fransa Milli Takımı'ndan arkadaşı Mathieu Valbuena'ya seks kasediyle yapılan şantaja yardımcı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Real Madrid'in yıldızı Karim Benzema, para istediği ve şantaj yaptığı suçlamalarına yanıt verdi.

İSTANBUL - Fransız kanalı TF1'e açıklamalarda bulunan Karim Benzema, hakkındaki suçlamayı reddederek, "Tüm kalbimle söylüyorum ki ben suçsuzum" dedi.

Medyanın kendisini insafsızca karaladığını söyleyen yıldız futbolcu, "Neden bugün konuşmayı seçtim? Çünkü medyanın bana karşı yaptığı insafsızlıktan bahsetmek istiyorum. Bunlar korkunç şeyler. Neler oldu? Çok basit. Valbuena hakkında bir kaset olduğunu duydum ve bunu kendisine anlattım. Ona Lyon'da bu problemle başa çıkabilecek bir arkadaşım olduğunu söyledim. Valbuena'ya durumu ailesine söylediyse, olayın peşini bırakmasını, benim de geçmişte bu tip şeyler tecrübe ettiğimi anlattım" şeklinde konuştu.

"BU İDDİALAR BENİ DELİRTİYOR"

Para hakkında hiç zaman konuşmadıklarını belirten Benzema, "Valbuena'dan para istediğimi, ona santaj yaptığımı söylüyorlar. Bu iddialar beni deli ediyor. Tanrıya şükür, iyi bir hayatım ve param var. Birine yardım ettiğimde herhangi bir karşılık beklemem. Ona defalarca kimle buluşabileceğini anlattım. Valbuena'nın da kafası çok karışıktı. Parayla ilgili asla konuşmadık. Ona şantaj yapan insanları bilmiyorum. Tek tanıdığım kişi Karim Zenati. O da benim coçukluk arkadaşım. Daha önce hapise girdi ama ardından yeni bir hayata başladı. Çok iyi biridir. İnsanlar benin çevrem hakkında konuşuyor ama ben çevremle gurur duyuyor ve güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Durumu Valbuena'ya anlattığında kendisine teşekkür ettiğini belirten Benzema, "Tek pişmanlığım var. O da Zenati ile eski bir dostum ile yaptığımız telefon görüşmemizde gülmemiz. İşlerin bu kadar ciddi olabileceğini düşünmedim" dedi. Sercan SAPANATAN (DHA)