Karpatlar'dan eski dost geldi...

Karpatlar'dan eski dost geldi...
Karpatlar'dan eski dost geldi...
Türkiye, tarihinde en fazla karşılaştığı rakip olan Romanya'yı bu kez 2014 Dünya Kupası elemelerinde konuk ediyor. Şükrü Saracoğlu'ndaki maçın başlama saati 20.30.

İSTANBUL / SPOR SERVİSİ- 2014 Dünya Kupası Avrupa elemeleri D Grubu’nda ilk iki maçında bir galibiyet ve bir yenilgi alan milli takım bugün kritik bir dönemece giriyor. Kırmızı-Beyazlılar Şükrü Saracoğlu Stadı’nda lider Romanya’yı ağırlayacak. Karşılaşma saat 20.30’da başlayacak. Ay-Yıldızlılar bu karşılaşmayı kazanıp hem rakibine ilk yenilgisini tattırmak hem de zirve mücadelesi sürdürmek amacında. İlk iki maçında Macaristan ve Andorra’yı mağlup eden Romanya ise zirvedeki yerini sağlamlaştırmak istiyor. Maçı İngiliz hakem Howard Webb yönetecek.

 

Türkiye favori’
İki takım da hazırlıklarını tamamladı. Sakatlığı nedeniyle kampın ilk iki gününde çalışmalara katılmayan Caner Erkin de son iki antrenmanda yer aldı. Milliler bugün ideal dizilişleriyle sahada yer alacaklar. Konuk ekip de maçın oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda son antrenmanını gerçekleştirdi. İlk 15 dakikası basın mensuplarına açık olan idmanın bu bölümünde konuk ekip oyuncuları koşu ve pas çalışması yaptı.
Romanya Milli Takımı Teknik Direktörü Victor Piturca, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Rumen oyuncu Razvan Ras-Dinca ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, “Eminim iyi olan kazanacak. Rakip çok değerli ve yetenekli oyunculardan kurulu. Türk milli takımı, kazanmaya daha yakın olan ekip” dedi. Kendi takımına güvendiğini anlatan Rumen teknik adam, “Kendi hazırlıklarımıza ve değerlendirmelerimize göre iyi sonuç alacağımızdan eminim. Tabii ki pozitif sonuç aldığımızda gruptaki puan farkını açmış oluruz. Bu maçı kaybettiğimiz takdirde mücadele yine ortada olacak. Yenilirsek, bu sefer Hollanda maçında 3 puan almamız gerekecek” diye konuştu.
Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımında forma giyen Razvan Ras-Dinca ise “Tabii ki önümüzdeki iki maçta en çok puanı almaya çalışacağız. Bu bizim performansımıza bağlı olacak. Averajımızı daha iyi yapmak için daha çok gol atmamız gerekecek” diye konuştu.

 

Avcı’dan uyarı!
Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türk milli takımının tarihinde ilk maçını oynadığı ve aynı zamanda 23 maçla en çok karşılaştığı takım olan Romanya’yı bir kez daha ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Geçmişinde dünya kupası tecrübeleri olan, gruptaki iki maçını da kazanmayı başaran Romanya, son derece dikkate alınması gereken bir takım. Şükrü Saracoğlu Stadı’nı dolduracak tüm taraftarlardan isteğim, yine sadece kırmızı-beyaz formaları ile tribüne gelerek bizleri son ana kadar coşku ile desteklemeleri” ifadelerini kullandı.
Avcı, maçta taraftar desteğinin önemini vurgulayarak, “Şükrü Saracoğlu Stadı’nı dolduracak tüm taraftarlardan isteğim, yine sadece kırmızı-beyaz formaları ile tribüne gelerek bizleri son ana kadar coşku ile desteklemeleri” dedi.