"Karşılık verirsen, makas alırlar"

"Karşılık verirsen, makas alırlar"
"Karşılık verirsen, makas alırlar"
Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun saldırıya uğradığı olay hakkında açıklamalarda bulundu.

Radyospor'a konuşan Şükrü Ergün'ün açıklamaları şöyle:

"NECATİ DEMİRKOL'UN AÇIKLAMALARI KENDİNİ BAĞLAR"

"Ben basın sözcüsüyüm, açıklamalarımı Galatasaray adına yaparım. Maç öncesi ‘Buyursunlar gelsinler, misafirimizin başımızın üstünde yeri var’ dedim. Necati Demirkol’un Aziz Yıldırım’ın salona alınmamasını istediğine ihtimal vermiyorum. Öyle beyanı varsa da kendini bağlar, kulübü bağlamaz. Resmi görüşü ben dile getiririm. Protokol dediğiniz yer tek sıralı bir yer ve orada kombine alan seyirciler oturuyor. Taraftarların arasına almak akıllıca olmazdı. Güvenlik açısından 204 nolu tribün emniyetli bir yerdi. Emniyetini düşünerek bu karar aldık."

Uslu'dan 'makas' yanıtı: Yavşakça!


USLU'YA AĞIR ELEŞTİRİ

"Mahmut Uslu, provokasyonun üstadıdır. Yıllarla Fenerbahçe maçlarında Mahmut Uslu’dan az küfür işitmedim. Kaç defa Aziz Yıldırım tarafından susturuldu. Fotoğraflardan darp olmadığı ortada. Ama onaylıyor muyum, hayır. Mahmut Uslu’nun ne dediği önemli değil fotoğraflar ortada.

Birçok polise ‘Koruduğunuz adama yumruk atılırsa ne yaparsınız?’ diye sordum, ‘Yere yatırır kelepçeler gözaltına alırız’ diyorlar. Olmaması gereken bir şey ama en az bunun kadar kötü olan şey ortamı germek, provoke etmek, ilişkileri bozmak için olmayan şeyi oldu göstermektir.”

Fenerbahçe’nin ‘Galatasaray bizim için yok hükmüne gelmiştir’ açıklaması için de konuşan Ergün, “Öyle diyorlarsa öyledir. Geldiği yer çok iyi değil bundan kötüsü ne olur bilemiyorum" dedi.

O taraftara 'kasten adam yaralama' suçundan işlem


"SİZDEN MAKAS ALIRLAR"

Mahmut Uslu’ya sitemine devam eden Ergün, “Bu provokatif tavır hiçbir şeye hizmet etmiyor. Fenerbahçe’nin salonunda 38 dakika durmadan küfür edildi bize. Hayatın gerçekleri bunlar. Küfür edenlerin etmemesi lazım ama karşılık verirseniz sizden makas alırlar. Alınmaması lazım ama alırlar. Olmamış bir olayı var gibi gösterip kulübü suçlayan birinin suçlamalarını 'Olmadı ama beyefendi olmuş diyor kabul edelim' mi diyelim? Emniyette 'Darp oldum' diye şikayet etmiş, diğer taraf da 'Bana küfür etti' diye şikayetçi olmuş" ifadelerini kullandı.

LUCESCU İDDASINA YORUM YAPMADI

Teknik direktör Roberto Mancini’nin gideceği yerine Mircea Lucescu’nun geleceği yönündeki iddialar sorulan Ergün, “Lig bitmeden, takımın maçları varken, sözleşmeli hoca varken konuşmanın doğru olmadığını ve yorum yapmanın uygun olmadığını düşünüyorum” cevabını verdi.

Mahmut Uslu canlı yayında çıldırdı!