Karşınızda İstanbul'un Maradonası

Beşiktaş'ta uzun süredir devam eden forvet arayışları mutlu sonla bitti. Siyah-Beyazlılar, River Plate takımından 1 milyon 650 bin dolar bonservis bedeliyle transfer ettiği Federico Higuain'le dün resmi sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta uzun süredir devam eden forvet arayışları mutlu sonla bitti. Siyah-Beyazlılar, River Plate takımından 1 milyon 650 bin dolar bonservis bedeliyle transfer ettiği Federico Higuain'le dün resmi sözleşme imzaladı. Arjantinli futbolcu, Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törende kendisini üç yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Arjantinli oyuncu, 9 numaralı formasıyla geldiği basın merkezinde, kulüp genel sekreteri Kenan Öner ve yönetim kurulu üyesi Emir Tamer'in de hazır bulunduğu imza töreninin ardından basın mensuplarına poz verdi. Higuain, Maradona'ya benzetildiği ifade edilerek, 'Türkiye'nin Maradonası diyebilir miyiz?' şeklindeki soruya, "Arjantin'in Maradonası değil, ama umarım İstanbul'un Maradonası olabilirim" diye yanıt verdi. 23 yaşındaki golcü, Ertuğrul Sağlam'ın görev vermesi durumunda takımda her an görev alabileceğini ifade ederek, "River Plate ile iyi bir hazırlık dönemi geçirdim. Hazırım, bir sorunum da yok" diye konuştu.
'Yıldız adayı aldık'
Higuain, dünyanın diğer ucundan Türkiye'ye gelmesinin amacının tatil olamayacağını ifade ederek, şöyle devam etti: "Taraftara vereceğim en büyük söz; pozitif olarak takıma nerede katkı sağlayabiliyorsam o anda elimden gelen her şeyi yapacağımı söyleyebilirim. Yapacağım tek şey Beşiktaş'ta geçireceğim süre boyunca iyi bir şekilde buradan ayrılmak." Beşiktaş'ın, yabancı oyuncuda 'artı 1' kontenjanını kullanarak aldığı Arjantinli futbolcu, "Kadroya girmeyi başaracağımı tahmin ediyorum" dedi.
Genel sekreter Kenan Öner ise "İyi bir oyuncu aldığımıza inanıyoruz. Yıldız adayı bir futbolcuyu Beşiktaş'a kazandırdık" ifadelerini kullandı. Yönetim kurulu üyesi Emir Tamer ise Federico Higuain'in transferinde D-Smart'ın büyük katkısının olduğunu belirtti. Öte yandan Beşiktaş, orta saha oyuncusu Fahri Tatan'ı sezon sonuna kadar Çaykur Rizespor'a kiraladı. (Spor Servisi)