Karşıyaka'da Hasan Şaş sürprizi

Karşıyaka'da Hasan Şaş sürprizi
Karşıyaka'da Hasan Şaş sürprizi
PTT 1. Lig ekibi Karşıyaka'da teknik sorumlu Cüneyt Dumlupınar'ın istifasının ardından arayışlara başlayan yönetim, Yılmaz Vural'la anlaşamadı. Ümit Davala ve Mesut Bakkal'ın da ret yanıtı sonrası listede Hasan Şaş ve Okan Buruk kaldı.

İZMİR - Futbol Şube Yöneticileri Devrim Acar, Kerim Çetin ve istifası kabul edilmeyen Mustafa Özçakar'ın görüştüğü Yılmaz Vural ile hedefler ve parasal konularda ortak nokta bulunamadı. Karşıyaka'nın mevcut tabloyla direkt Süper Lig'e çıkacağını savunmanın mantıksız olduğunu belirten Vural, ekibiyle birlikte 1 sezon için 5 milyon TL isteyince taraflar sözleşme imzalamadan masadan kalktı.

Yeni teknik direktörü hafta sonuna kadar belirlemek isteyen yönetimin, Vural'dan sonra Ümit Davala'ya teklif götürdü. Galatasaray 'ın eski yardımcı antrenörü Davala, ailevi sorunlarını gerekçe göstererek olumsuz yanıt verdi. Süper Lig'den teklif beklediğini vurgulayan Mesut Bakkal da teklifi kabul etmedi. Bu gelişmeler üzerine Kemal Özdeş, Ünal Karaman ve Reha Erginer'i yer aldığı yeni bir liste hazırlayan yönetim, alternatif listede Okan Buruk ve Hasan Şaş'a yer verdi.

Öte yandan futbol şubesinin sezon başından bu yana kulübe mali destek sağlayan iş adamı Erdal Acar'a devredilmesiyle ilgili görüşmeler devam ederken, bu görevi sürdüren Osman Kırkpınar'ın geri plana çekilip asbaşkan olarak çalışacağı öğrenildi. Ergin KARATAŞ (DHA)